na stanica Miloševičovej dcéry Marije. Zdroje NATO v Bruseli oznámili, že aliancia sa pokúša viesť leteckú kampaň bližie k tým, ktorí sú zodpovední za masové vyháňanie etnických Albáncov z Kosova. "Je to zintenzívnenie našich útokov na vedenie," povedal predstaviteľ NATO. Hovorca Jamie Shea na brífingu uviedol, že aliancia pokladá vežiak za "terč vysokej hodnoty v centre mocenskej
štruktúry". Podľa jeho slov bolo sídlo súčasťou juhoslovanskej protivzdušnej obrannej siete. Shea pripomenul výroky juhoslovanského vicepremiéra Vuka Draškoviča, ktorý v utorok vyzval na vyšetrenie zločinov páchaných v Kosove, hneď ako bude po vojne. Svedčí to o tom, povedal hovorca, že pravdivé informácie o zverstvách juhoslovanských síl v Kosove začínajú prenikať i medzi Srbov, ba do vládnych miest. "Dúfam, že Draškovič nie je sám," uviedol.
Podľa agentúry Tanjug NATO poškodilo posledný zostávajúci most cez Dunaj v Novom Sade, druhom najväčšom srbskom meste, čo zastavilo cestnú i železničnú dopravu, ako aj dodávky vody pre asi 40-tisíc ľudí. Juhoslovanské médiá informovali aj o útokoch NATO na televízny vysielač a ropnú rafinériu neďaleko Nového Sadu, letisko v strednom Srbsku a továreň Kruzik vo Valjeve. V Belehrade včera zazneli dva výbuchy - bola zasiahnutá benzínová pumpa a zásobníky paliva. NATO zlepšilo svoju schopnosť zasiahnuť srbské jednotky a ozbrojené čistky v Kosove presunom prvej skupiny 24 útočných helikoptér Apach do Talianska a odtiaľ do Albánska.
Británia oznámila znepokojenie nad signálmi, že Miloševič sa bude možno usilovať o rozšírenie kosovskej vojny, po tom ako sa srbské jednotky zrazili s albánskymi pohraničnými silami a Chorvátsko ich obvinilo, že vstúpili do demilitarizovanej zóny. Britský minister obrany George Robertson uviedol, že NATO je znepokojené pozíciou čiernohorského prezidenta Mila Djukanoviča, ktorý podľa tlače odmietol podriadiť policajné jednotky republiky veleniu juhoslovanskej armády.
Hovorca NATO Shea včera vyslovil poďakovanie nečlenom NATO, ktorí aliancii pomáhajú. Shea zdôraznil, že NATO na solidaritu týchto štátov nezabudne, ale vyhýbavo reagoval na otázku, či to môže ovplyvniť nazeranie na možné pozvanie ďalších štátov do aliancie. Bulharsko by malo umožniť použitie svojho vzdušného priestoru NATO na budúci pondelok. Včera to oznámil premiér Ivan Kostov, ktorý sa v Bruseli stretol s Javierom Solanom a generálom Clarkom, aby s nimi diskutoval o bezpečnostných zárukách pre Bulharsko výmenou za vzdušný priestor pre NATO.