Preto sa teraz nechystáme zmeniť svoju stratégiu," povedal Solana. "Ak však dospejeme k okamžiku, keď sa (pozemný zásah) ukáže nevyhnutný, som presvedčený, že štáty NATO budú pripravené ho uskutočniť," dodal.
JZR včera prerušila diplomatické vzťahy s Albánskom. Juhoslávia tento krok odôvodnila tým, že Albánsko pomáha agresii NATO tým, že poskytlo vzdušný priestor, letiská a územie krajiny k dispozícii aliancii. Tirana predtým ostro kritizovala Juhosláviu za narušenie albánskych hraníc a ostreľovanie albánskych dedín pozdĺž hraníc. Päť kosovskoalbánskych utečencov zahynulo včera ráno, keď ich nákladé auto nabehlo na mínu neďaleko juhoslovansko-albánskej hranice neďaleko hraničného priechodu Morina. Poškodený nákladný automobil bol súčasťou dlhého konvoja vozidiel s asi 1500 utečencami, ktorí cez priechod Morina smeroval do Albánska. Výbuch míny v nákladnom aute nikto neprežil.
Ministri financií Európskej únie sa v sobotu vyslovili za veľkorysú pomoc Balkánu v štýle povojnového amerického Marshallovho plánu pre Európu. Na neformálnej schôdzi v Drážďanoch sa zhodli na tom, aby prvým krokom pomoci bol odklad splatenia dlhov Macedónska a Albánska, ktoré teraz nesú hlavnú ťarchu spojenú so zabezpečením utečencov z Kosova.
Spojené štáty majú od piatka prvého juhoslovanského vojnového zajatca. Dôstojníka armády JZR zajali bojovníci povstaleckej Kosovskej oslobodzovacej armády pri nočnej operácii z 13. na 14. apríla v oblasti obce Junik na juhu Kosova.
NATO má fotografické dôkazy o 43 masových hroboch v Kosove, pričom srbské sily nútia kosovských Albáncov, aby pochovávali telá svojich krajanov. Informoval o tom včera na pravidelnom brífingu v Bruseli generál NATO Giuseppe Marani.