EUR. Po zverejnení správy však začalo prudké oslabovanie eura a trh dosiahol opätovne na úroveň 1,0750 USD/1 EUR, ktorú však neprekonal. Neskôr bola zverejnená správa o tom, že srbské sily sa stiahli z albánskej hranice a euro sa vrátilo k úrovni 1,0800 USD/1 EUR.
Voči japonskému jenu dolár dosiahol na hodnotu 120,80 JPY/1 USD, avšak následné predaje zvrátili vývoj a obchodovanie sa ustálilo na hodnote 120,40 JPY/1 USD. Prodolárovo zapôsobil aj vývoj na Wall Street, kde akciový index Dow Jones Industrial Average posilnil o viac ako 160 bodov. V závere obchodného dňa boli zverejnené údaje o vývoji amerických spotrebiteľských cien počas marca. Podľa zverejnených údajov bol inflačný rast v USA miernejší, ako sa pôvodne očakávalo, a to aj napriek dohode medzi producentmi ropy, ktorá zvýšila cenu tejto komodity na finančných trhoch. Sezónne očistené údaje vykázali rast indexu spotrebiteľských cien o 0,2 %, kým v priebehu februára to bolo o 0,1 %. Analytici sa vo všeobecnosti zhodovali v tom, že inflačný vývoj dosiahne úroveň 0,3 %.
Guvernér japonskej centrálnej banky Masaru Hayami počas dňa uviedol, že pre Bank of Japan nie je nevyhnutné zvažovať ďalšie monetárne kroky, medzi ktoré patrí aj kvantitatívne uvoľňovanie meny. Preplňovanie peňažného trhu zo strany japonskej centrálnej banky pomohlo znížiť výnosy japonských vládnych dlhopisov a stimulovať rast záujmu o tokijský akciový trh. V závere svojho vystúpenia poznamenal, že pokiaľ budú pretrvávať obavy z deflačného vývoja, bude japonská centrálna banka pokračovať v doterajšej politike.
Libra voči americkému doláru bola obchodovaná v rozmedzí od 1,6120 USD/1 GBP až po hodnotu 1,6170 USD/1 GBP. Voči euru bola obchodovaná od 0,67700 GBP/1 EUR až po úroveň 0,66630 GBP/1 EUR. Česká koruna bola obchodovaná podstatne pokojnejšie ako počas predchádzajúcich dní. V priebehu dňa síce oslabila k úrovni 38,160 CZK/1 EUR, avšak neskôr sa obchodovanie vrátilo k úrovni 38,050 CZK/1 EUR. BRANISLAV MATUŠEK
(Autor je dílerom ING Barings)