Lekcie flirtovania dnes vo Veľkej Británii úspešne súťažia s tradičnými kurzmi varenia alebo práce s drevom. V Británii sa totiž v týchto dňoch začali nové typy "školení", na ktorých sa adepti priúčajú zabudnutému umeniu flirtovať, a zdá sa, že majú nesmierny úspech. Vďaka hektickému spôsobu života, neustálym obavám o svoj výzor a podobným "kultúrnym" faktorom už totiž Briti - a nielen oni - zabudli staré dobré umenie flirtovania. Podľa psychológov si dnes ľudia ani netrúfajú pozdraviť neznámu osobu opačného pohlavia. Mnohí muži sú zmätení slobodou dnešných žien a nevedia, ako sa k nim správať. Niektorí ľudia zase príliš preceňujú vzhľad, ale očarenie krásou vyprchá po niekoľkých stretnutiach. A práve vtedy prichádzajú na rad oveľa dôležitejšie faktory. Tajomstvo flirtovania nie je v tom, ako kto vyzerá, ale ako sa cíti. Ľudia, ktorí sa majú radi a ktorí už ako deti dostali do vienka pozitívnu predstavu o sebe, bývajú úspešní aj v sociálnych vzťahoch.
VŠETKO ZÁVISÍ OD MENA
Výberom nevhodného mena môžete svojmu potomkovi doživotne uviazať na krk ťažký kameň, ktorý ho bude ťahať ku dnu, domnieva sa britský profesionálny analytik mien. Päťdesiatročný Laurence Y Payg sa narodil ako Laurence David Adams, ale zmenil si meno na základe svojich výpočtov s použitím vzorca na určenie hodnoty krstného mena, prípadného ďalšieho mena a priezviska. Payg tvrdí, že keď je medzi týmito menami rovnováha, čaká vás úspech. Ak však nie je, nasleduje rozvod, bankrot či zdravotné problémy. Paygov systém priraďuje každému písmenu v mene číslo, na ktorého základe sa vypočíta konečná hodnota mena. Payg rodičom odporúča, aby deťom dávali aj strednú iniciálku, nie meno. Najlepšie C alebo G. C im vraj prinesie zdravie, silu a schopnosť vyrovnať sa s problémami a G zaistí počiatočné prírastky na hmotnosti a dĺžke a neskôr v živote schopnosti, inteligenciu a zručnosť. "Je to seriózny predmet, matematická veda a funguje," tvrdí o svojich výpočtoch Laurence Y Payg.
VÝHRA JE UŽ V SMETIACH
Smetiaky hviezd skupiny U2 Bona a The Edgea zúfalo prehľadávajú, lebo možno obsahujú stratený tiket írskeho Lotta s výhrou 5,6 milióna dolárov. V dublinskej milionárskej štvrti Dalkey, v ktorej býva aj Lisa Stansfieldová a Chris de Burgh, to vrie, odkedy vyšlo najavo, že výherný tiket bol kúpený 23. marca 1999 práve tam. Miestny prednosta pošty Jack Wickham, ktorý tiket predal, ešte stále nevie, kto je výhercom. Ale medzi jeho pravidelných zákazníkov patrí Bono, filmový producent Neil Jordan a špičkový pretekár Damon Hill. "Niektorí ľudia pri hľadaní svojich tiketov doslova prevracajú svoje domovy naruby. Keď toto nikam nevedie, začnú prehľadávať svoje odpadové koše," povedal. Výherca má 90 dní na vyzdvihnutie výhry, ale už teraz prišiel o takmer 4800 dolárov na úrokoch z výhry.
(TASR)