BÉLA BUGÁR, predseda SMK a podpredseda NR SR: "Vojnový konflikt nie je dobrý. Z toho hľadiska si myslím, že J. Solana postupuje správne, pretože sa mu zásahom NATO snaží zabrániť. Na druhej strane, etnické napätie sa nedá zmierniť. Takže tá strana, ktorá je vo väčšine, bude to riešiť zbraňami, dá sa povedať násilím. Iné možnosti riešenia zo strany
NATO však nie sú. Buď sa prizerať, ako sa vyvraždia, alebo tomu zabrániť. V postoji Ruska zasa treba vidieť jeho mocenské záujmy. Rusko by si malo s USA a NATO spoločne sadnúť a túto otázku vyriešiť."
ANNA MALÍKOVÁ, prvá podpredsedníčka SNS: Nálada je taká, že Srbi, aj keď majú minimálnu šancu, sú rozhodnutí brániť svoju krajinu a jej zvrchované územie. Mali by sa spamätať tie najsilnejšie mocnosti v rámci NATO a neurobiť tento šialený krok, ktorý sa nedá zvrátiť. Myslím si, že neboli dostatočne vyčerpané možnosti diplomatického riešenia."
VLADIMÍR PALKO, predseda výboru pre obranu a bezpečnosť, SDK: "Podporiť akúkoľvek vojenskú operáciu je vec vážna a treba to dôkladne premyslieť. To, čo sa dialo v Bosne a Hercegovine, je v podstate to, čo sa dnes deje v Kosove. Kam viedla vtedajšia nerozhodnosť západného sveta? K státisícom mŕtvych a k ešte väčšiemu počtu utečencov, ktorí museli opustiť svoje domovy. Ak sa v Kosove včas nezasiahne, bude sa opakovať bosnianska tragédia. Dnes sa tomu dá predísť. A to jedine zásahom NATO."
PETER KRESÁK, poslanec NR SR, SOP: "Samozrejme, nie som rád rozhodnutiam, od ktorých sa dá očakávať, že prinesú násilie, smrť. Na druhej strane viem pochopiť, že medzinárodné spoločenstvo v prípade konfliktu, ako je tento, dokázalo presadiť snahu o zachovanie mieru, aj keď sa to deje takýmto spôsobom."
OĽGA KELTOŠOVÁ, poslankyňa NR SR za HZDS: "Myslím si, že sa ešte nevyčerpali všetky možnosti jednak po diplomatickej linke, jednak po linkách ďalších politických strán a rokovaní, ktoré mohli vyriešiť túto situáciu inak. Takže som sklamaná tým rozhodnutím. Môže to spôsobiť nepríjemné a veľké napätie na celom Balkáne." (dam)