DEŇ V SKRATKE

DÁNSKO - NAJNOVŠÍ CIEĽ RÓMSKYCH EMIGRANTOV

Problémy s odchodom slovenských Rómov do cudziny a ich žiadosťami o azyl pokračujú. Ako uviedla v sobotu TV Markíza, po Kanade, Veľkej Británii a Belgicku je teraz medzi Rómami "v móde" Dánsko. Keďže v Dánsku začal narastať počet rómskych žiadateľov o azyl, vyslali na Slovensko svojich expertov, ktorí sa zaujímali o dôvody odchodu Rómov a skúmali faktické postavenie Rómov v SR. Podľa podpredsedu vlády pre menšiny a ľudské práva P. Csákyho je potešiteľné, že dánski experti "nevidia dôvod na to, aby občania SR alebo priamo občania rómskeho pôvodu SR hľadali politické riešenie formou azylu v Dánsku". Alarmujúcim faktom je, že v SR vraj vznikajú akési cestovné kancelárie, ktoré hromadné odchody Rómov organizujú. Tí predajú svoj majetok v SR a naspäť sa potom vrátia do ešte horších podmienok.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

CIRKVI CHCÚ ZÁSTUPCOV V MEDIÁLNYCH RADÁCH

Hľadať možnosť, aby Konferencia biskupov Slovenska (KBS) a Ekumenická rada cirkví (ERC) mala svojich zástupcov v mediálnych radách - Rade STV, Rozhlasovej rade a Rade SR pre rozhlasové a televízne vysielanie, vyzvali parlament účastníci druhého stretnutia tvorcov religióznych audiovizuálnych progranov, ktoré sa uskutočnilo v Marianke pri Bratislave. Informovalo o tom tlačové oddelenie KBS. Takisto žiadajú zapracovať do zákonov o STV a o rozhlasovom a televíznom vysielaní, po konzultácii s KBS a ECR, povinné označovanie televíznych programov.

ZVÄZ VOJAKOV O TRANSFORMÁCII

Zväz vojakov Armády SR považuje vytvorenie stavovskej organizácie vojakov profesionálov za jeden zo svojich základných cieľov. Zhodli sa na tom účastníci 3. snemu zväzu, ktorí rokovali v sobotu v Trenčíne. "Táto organizácia môže účinne napomáhať kontrole vojska, uplatňovaniu zásad nadstraníckosti a politickej neutrality a transformácii slovenských ozbrojených síl," uvádza sa v programe Zväzu vojakov ASR, ktorý sa v priebehu najbližších mesiacov chce transformovať na odborovú organizáciu. Zväz zároveň potvrdil svoju spoluzodpovednosť za vytváranie demokratického právneho štátu a proklamoval podporu vojenskej kapitole programového vyhlásenia vlády. Účastníci 3. snemu predložili parlamentu návrh na vyhlásenie Dňa slovenského vojaka, na 18. alebo 22. septembra, namiesto doterajšieho Dňa Armády SR.

SkryťVypnúť reklamu

NAŠLI UTOPENÉHO CHLAPCA

Telo 12-ročného Jaroslava Ilkoviča zo Starej Ľubovne, ktorý sa 19. decembra 1998 stratil pod ľadom rieky Poprad, sa našlo v sobotu v popoludňajších hodinách pri obci Mníšek nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa. Mŕtve telo našli dvaja tunajší chlapci vo veku utopeného chlapca. Telo chlapca putovalo pravdepodobne celým tokom rieky Poprad. Napokon, keď sa začal topiť ľad, vyplavilo ho na breh a zachytilo sa na konároch.

(TASR, ČTK)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 589
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 315
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 715
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 127
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 341
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 906
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 871
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 384
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu