4. 11. 1998: Po dohode predsedov vládnych strán, že spoločným kandidátom koalície v priamej voľbe prezidenta bude R. Schuster, poslanec F. Mikloško vyhlásil: "Neviem si predstaviť, že by som mal odporúčať voličom, aby volili ako symbol a hlavu štátu človeka, ktorý bol do roku 1989 nomenklatúrnym kádrom a členom ústredného výboru."
7. 11. 1998: Poslanec SDK J. Budaj oznámil, že "Demokratická únia mala a pravdepodobne má kandidáta na prezidenta v Jurajovi Švecovi".
8. 11. 1998: Republikový koordinačný výbor SZS vyhlásil, že "pri zostavovaní novej vlády bol vnútri samotnej SDK porušený princíp koaličnej zmluvy v neprospech Strany zelených na Slovensku".
23. 11. 1998: Predseda KDH a minister spravodlivosti J. Čarnogurský potvrdil, že vo vláde hlasoval proti jej programovému vyhláseniu, lebo sa doň nedostali požiadavky KDH - rovnocenné financovanie cirkevných, súkromných a štátnych škôl, zriadenie katolíckej univerzity a uzatvorenie zmluvy medzi SR a Vatikánom.
23. 11. 1998: Prvý podpredseda SDĽ R. Fico potvrdil informáciu, že predstavitelia SMK a SDK odmietli podporiť jeho kandidatúru na post generálneho prokurátora.
1. 12. 1998: Predseda SMK B. Bugár priznal, že niekoľko týždňov pretrvávali medzi vládnymi stranami rozpory, ktoré vyplývali z nespokojnosti menších strán (SMK a SOP) s personálnou politikou silnejších partnerov. B. Bugár oznámil, že strany dospeli k dohode, a preto poslanci SMK podporia programové vyhlásenie vlády.
2. 12. 1998: Predseda SOP R. Schuster sa nezúčastnil na hlasovaní o programovom vyhlásení vlády. 30 poslancov SDK podporilo návrh poslanca HZDS P. Brňáka, aby NR SR uznesením požiadala vládu o splnenie tých požiadaviek, ktoré presadzoval J. Čarnogurský.
4. 12. 1998: Predstaviteľ SDĽ a minister obrany P. Kanis vyhlásil, že by sa "nemalo stať, aby sa časť vládnej koalície spojila s opozíciou proti inej časti vládnej koalície". Podľa neho sú v SDĽ názory, že J. Čarnogurský by mal podať demisiu.
8. 12. 1998: Predseda SMK B. Bugár oznámil, že SDĽ rokuje s opozičným HZDS a SNS. Líder SDĽ J. Migaš to poprel vyhlásením, že "nič také sa nedeje".
6. 1. 1999: Člen Predsedníctva SDK V. Palko konštatoval, že ak sa preukáže, že líder SOP R. Schuster vyvíjal na rokovaniach o koaličnej zmluve nepatričný nátlak, aby sa stal spoločným kandidátom na prezidenta, v tom prípade on opustí rady SDK.
4. 2. 1999: Minister pôdohospodárstva P. Koncoš trvá na tom, že do funkcie riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) nevymenuje zástupcu SMK. Minister vyhlásil, že ak SMK presadí svojho kandidáta, on odmietne zotrvať vo vládnej funkcii a prehodnotí i svoj vzťah k SDĽ.
5. 2. 1999: Čestný predseda SMK M. Duray v Budapešti oznámil, že SMK na základe koaličnej dohody trvá na svojom práve riadiť SPF, pretože viac ako polovica pôdy, ktorú fond spravuje, leží na území obývanom Maďarmi.
11. 2. 1999: Parlament v prvom čítaní podporil novelu Ústavy SR, ktorou sa predlžuje lehota na zadržanie podozrivých osôb. Za návrh, ktorý predložil R. Fico, hlasovali poslanci SDĽ, HZDS, SNS a dvaja poslanci SDK.
14. 2. 1999: Minister P. Koncoš vyhlásil, že nepodporuje tú časť programového vyhlásenie vlády, podľa ktorej pôda neznámych vlastníkov prejde spod správy štátu pod správu obcí. Predstavitelia SMK oznámili, že zvažujú odvolanie ministra Koncoša.
16. 2. 1999: Minister práce a sociálnych vecí P. Magvaši označil vyjadrenie podpredsedu vlády I. Mikloša o pripravovanom zvýšení DPH za "neuvážené". P. Magvaši je zásadne proti zvyšovaniu DPH. (ml)