jeden z členov tímu kosovských Albáncov prítomných na rokovaniach Pleurat Sedjiu, podľa ktorého v priebehu zostávajúcich dvoch dní nie je možné vyriešiť zložitý problém bezpečnosti obyvateľov regiónu. Potvrdil, že je nereálne očakávať rozpustenie UCK. "UCK je budúca armáda Kosovskej republiky a o jej rozpustení nie je možné vyjednávať," povedal Sedjiu a dodal, že "jej prítomnosť je jediný spôsob, ako zaručiť bezpečnosť Albáncov v Kosove.``
Kosovská misia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) začala medzitým včera prípravy na sčítanie ľudu v srbskej krízovej provincii s cieľom získať podklady pre plánované voľby v Kosove. Sporu okolo početného zastúpenia národnostných skupín v Kosove sa pripisuje mimoriadny význam. Zatiaľ čo albánske údaje hovoria o 90 percentách Albáncov z počtu dva milióny obyvateľov, oficiálne srbské údaje tvrdia, že albánske etnikum tvorí len 55 percent obyvateľov Kosova. Sčítanie ľudu v roku 1991 kosovskí Albánci bojkotovali.
V rámci vojenskej podpory pokojného urovnania kosovskej krízy začali v noci na včera útvary britskej armády dislokované v Nemecku prepravovať do Stredozemného mora ťažkú bojovú techniku pre pozemné jednotky, ktoré budú tvoriť základ spojeneckej misie na juhu Srbska. Britský transportér HMS Sea Centurium opustil dolnosaský prístav Emden a loď by mala približne o desať dní dosiahnuť pobrežie Grécka. Britský 8-tisícový kontingent bude súčasťou 35-tisícových mierových síl v Kosove.