Jún 1995 - apríl 1996 - Stážistka Monika Lewinská v Bielom dome. Prvé intímne kontakty s Clintonom v novembri 1995.
1998
12. januára - L. Trippová informovala Starra o páskach, na ktoré nahrala rozhovory s Lewinskou o vzťahu s Clintonom.
17. januára - Clinton poprel sexuálny vzťah s Lewinskou.
28. júla - Lewinská získala imunitu.
6. augusta - Pred veľkou porotou Lewinská priznala intímne styky s Clintonom.
17. augusta - Počas výpovede Clinton priznal na diaľku pred federálnou veľkou porotou "nepatričný" fyzický vzťah s Lewinskou; odmietol, že by sa dopustil krivej prísahy alebo že by Lewinskú navádzal na klamanie o tomto vzťahu.
9. septembra - Snemovňa reprezentantov dostala od Starra správu o záveroch vyšetrovania, ktorá obsahovala 11 dôvodov na zosadenie prezidenta.
18. septembra - Právny výbor Snemovne reprezentantov sa rozhodol uverejniť videozáznam výpovede Clintona pred veľkou porotou.
5. októbra - Právny výbor odporučil snemovni, aby začala vyšetrovanie.
11.-12. decembra - Právny výbor schválil štyri články ústavnej žaloby (impeachmentu) a odporučil odvolanie Clintona z úradu. Prvé dva články Clintona obviňujú z krivej prísahy v prípade Lewinská a Jonesová, tretí z bránenia priechodu práva a štvrtý zo zneužitia právomocí pri vyšetrovaní aféry s Lewinskou.
17. decembra - Plánované hlasovanie v snemovni o deň odložili po tom, čo USA začali vojenskú akciu proti Iraku.
19. decembra - Snemovňa reprezentantov schválila prvý (pomer hlasov 228:206) a tretí (221:212) článok obžaloby proti prezidentovi. Dva zostávajúce články zamietli. Clinton vyhlásil, že nechce odstúpiť.
1999
7. januára - Senát začal rokovanie o ústavnej obžalobe Clintona. (ČTK)