Hokejové finále SR - Ukrajina v priamom TV prenose, lahôdka na univerziádny záver

ŠTRBSKÉ PLESO, LOPUŠNÁ DOLINA (SME - VOJTECH JURKOVIČ) - Na zimnom štadióne v Poprade dnes o 18.00 h slávnostne ukončia 19. svetovú zimnú univerziádu, na ktorej si 929 športovcov zo 40 krajín rozdelilo 52 kolekcií medailí. Slovenská výprava si včera ...

ŠTRBSKÉ PLESO, LOPUŠNÁ DOLINA (SME - VOJTECH JURKOVIČ) - Na zimnom štadióne v Poprade dnes o 18.00 h slávnostne ukončia 19. svetovú zimnú univerziádu, na ktorej si 929 športovcov zo 40 krajín rozdelilo 52 kolekcií medailí. Slovenská výprava si včera nerozšírila zbierku štyroch zlatých, šiestich strieborných a šiestich bronzových. Istú však máme aj hokejovú, v dnešnom finále Slovensko - Ukrajina sa v priamom televíznom prenose rozhodne, aký bude mať lesk.

Najbližšie k stupňu víťazov mala včera Jaroslava Bukvajová, ktorá v behu na 15 km voľnou technikou na Štrbskom Plese dokorčuľovala do cieľa na 4. mieste za víťaznou Ukrajinkou Ševčenkovou. Tá získala na 19. SZU už svoje tretie zlato. "Slovensko si zapamätám na dlhý čas. Ďakujem organizátorom i divákom," pochvaľovala si víťazka.

Popoludní sa na Štrbskom Plese skákalo na veľkom mostíku, na ktorom vyčíňal silný vietor, a druhé kolo museli zrušiť. Favorizovaných Japoncov preskočil Bielorus Babrou, ktorý žiaril radosťou: "Súťaž sa mi páčila, darilo sa mi lepšie ako vo štvrtok." Z našich skokanov bol najlepší Peter Koštial na 9. mieste: "Ťažké podmienky, vietor sa neustále točil. Preto som s výsledkom spokojný." Na výborne pripravenej U rampe v Lopušnej doline skončili svoje súťaže snoubordisti. Z dvojice našich reprezentantov do trojčlenného superfinále nepostúpil nik. Tomáš Hafner bol šiesty, Matúš Hubka ôsmy. V ženskom slalome v Jasnej triumfovala v oboch kolách Talianka DeMartinová pred Američankou Sherryovou a Švédkou Ekmanovou. Najlepšie z našich zvládla trať Smerčiaková na 5. mieste a vybojovala si tým účasť na MS v americkom Vaile (1.-14. februára). Strieborná z obrovského slalomu Kvopková vypadla v prvom kole.

1. Naučte deti narábať s peniazmi: Máme pre vás niekoľko tipov