Šťastie doslova neprialo 55-ročnému mužovi z chorvátskeho hlavného mesta Záhreb, ktorý prežil trojnásobný pokus o samovraždu len s ľahkými zraneniami. Muž zúfalý zo svojej nadváhy sa najprv pokúšal upáliť vo vlastnom byte. V dome založil požiar, aby sa poistil, vrazil si do brucha kuchynský nôž a následne skočil z okna. Pri požiari utrpel len ľahké popáleniny a pádom z druhého poschodia si spôsobil zlomeninu nohy, zatiaľ čo poraneniu brušnej dutiny zabránili práve jeho tukové vankúše. Neúspešný samovrah leží momentálne v nemocnici.
BRUTÁLNA VÝHOVORKA
Gwenith Puckettová z amerického štátu Ohio odmietla zavolať záchranku k svojmu umierajúcemu manželovi, pretože mala doma strašný neporiadok a obávala sa, že by sa ocitla vo veľmi trápnej situácii. Číslo lekárskej pohotovosti nakoniec museli vytočiť jej susedia. Keď prišla sanitka na danú adresu, jej na smrť chorého 60-ročného manžela Farrella Pucketta museli vyniesť na dvor, aby mali miesto na poskytnutie prvej pomoci. Lekárska pomoc však prišla príliš neskoro a pán Puckett po prevoze do nemocnice zomrel. "Bála som sa, že by ma zatkli, keby videli ten strašný bordel," vysvetlila 51-ročná Gwenith svoje brutálne počínanie.
KONEČNE JE NA MIESTE
Americký vojnový veterán Dorian Kertayne sa konečne dočkal: jeho mužská pýcha, o ktorú prišiel v bojovej akcii v roku 1952, konečne opäť zaujala miesto, na ktoré právom patrí. Šesťdesiatjedenročný D. Kertayne prišiel o svoj penis počas Kórejskej vojny, keď mu ho odstrelil nepriateľský vojak. Po dlhých byrokratických ťahaniciach, ktoré sa vliekli celých 47 rokov, veterán nakoniec uzrel opäť svojho miláčika. Úrady jeho rodného mesta Clayton v štáte Ohio mu odovzdali jeho dlho stratený penis úhľadne uložený vo formaldehyde, a tak si starý pán na staré kolená konečne môže užívať.
ULTRAPOMALÝ ČITATEĽ
Knižnica v Zürichu oslavuje nečakanú udalosť - jeden čitateľ konečne vrátil dve knihy, ktoré si požičal pred 27 rokmi. Inkriminované knihy, obe o záhradkárstve, si dotyčný čitateľ požičal z verejnej knižnice v Zürichu začiatkom roku 1972 a vrátiť ich mal najneskôr 27. marca toho istého roku. Zrejme však nezaregistroval slovo marec a podľa cifry 27 usúdil, že by mohlo ísť pokojne aj o roky. Správcovia knižničného archívu sa už dávno vzdali nádeje, že by ešte mohli knižky uvidieť, keď sa minulý týždeň znenazdajky objavili priamo pred ich očami. Zabudnutý čitateľ sa však zrejme po toľkých rokoch predsa len hanbil, a tak poslal knihy anonymne.
(TASR)