Reportérovi britského denníka The Sun sa podaril husársky kúsok, ktorým odhalil nedostatočnú bezpečnosť na londýnskom letisku Heathrow. Novinár sa zamestnal ako člen upratovacej čaty na letisku a v tejto funkcii sa bez dozoru dostal aj na paluby viacerých lietadiel, píše nemecký denník Die Welt. Jeho akcia dokazuje, aké jednoduché je dostať na palubu lietadiel napríklad výbušnú nálož. Britská vláda po zverejnení prípadu nariadila hĺbkové kontroly na všetkých letiskách.
PRECHÁDZAJÚ NA EURO
Rakúsko sa už pripravuje na zavedenie spoločnej meny euro a predstavitelia tamojšej národnej banky v tejto súvislosti oznámili, že krajina v tomto roku prestane raziť šilingové mince. Výnimkou budú jedine 30-tisícové série pre zberateľov, ktoré by sa mali objaviť v obehu ešte v nasledujúcich troch rokoch. Rakúsko sa však zároveň obrátilo na Európsku komisiu so žiadosťou, aby boli v roku 2002 plánované prvé európske mince v hodnote dvoch eur dané do obehu radšej v podobe bankoviek. Ako argument uvádzajú Rakúšania vlastnú dobrú skúsenosť s 20- a 50-šilingovými bankovkami, ktoré približne zodpovedajú danej hodnote v eure, majú veľmi široké spektrum použitia vo všednom živote a navyše, nezaťažujú obyvateľom krajiny zbytočne vrecká a peňaženky.
ŠETRIŤ SA NIEKEDY NEVYPLÁCA
Obyčajná snaha ušetriť peniaze spôsobila nemenovanému mužovi z čínskeho Hongkongu nielen bolestivý zážitok, ale aj trvalé poškodenie. Nešťastník totiž naletel na reklamu majiteľa salónu, ktorý ponúkal bezplatné služby, ak zákazník súhlasí, že vlasy mu ostrihá učeň, píše nemecký denník Die Welt. Spolu s vlasmi však učeň zákazníkovi odstrihol aj úctyhodný kus ucha. Vo svojej výpovedi pred súdom poškodený uviedol, že učeň sa zaháňal nožnicami okolo jeho hlavy rýchlosťou blesku - uši pritom zrejme ignoroval.
CHLIEB VYNÁŠA
ROVNAKO AKO VODKA
Ruskí výrobcovia falošnej vodky sa po opätovnom zavedení štátneho monopolu na tento "národný" alkohol rýchlo prispôsobili. Mnohí z nich teraz pečú chlieb, čierny aj biely, ale takisto načierno, ako vyrábali a predávali aj svoj predchádzajúci produkt. Sergej Čemzov, poverený riadením rezortu pôdohospodárstva v uralskom regióne Sverdlovsk, tvrdí, že čierny trh s chlebom sa pre bývalých výrobcov alkoholu stal rovnako výnosným ako ich predchádzajúce remeslo. Je vďačný aj tým, že prináša hotovosť každý deň. Hoci na rozdiel od alkoholu chlieb nie je zaťažený spotrebnými daňami, prísne štandardy nechávajú ilegálnym výrobcom dostatočne veľký manévrovací priestor. Úradom však nové "odvetvie" nie je po vôli a v regióne Sverdlovsk, na čele ktorého stál kedysi ruský prezident Boris Jeľcin, odhalili a zatvorili dve tajné pekárne, povedal Čemezov.
POD VLAJKOU POLYGAMIE
Muži by mali mať právo oženiť sa s toľkými ženami, s koľkými sa im zachce, vyhlasuje profesorka Christina Landmanová z univerzity v Južnej Afrike. Táto expertka na náboženské štúdie tvrdí, že na svete je dnes nedostatok mužov a osamelé, zúfalé ženy sa potom stávajú rozbíjačkami rodín, len aby získali vlastného manžela. "Po určitom veku sú všetci muži prichádzajúci do úvahy ženatí, a teda nedostupní, iba ak podvedú svoju manželku. Slobodné ženy majú jedinú možnosť - a to rozbiť rodinu a zlákať mužov na zlé chodníčky. Ale, ak aby spoločnosť legalizovala polygamiu, potom by sa ženy nemuseli cítiť podvedené. A muži dnes majú Viagru, takže sa nemôžu v posteli na nič vyhovárať." (TASR, ČTK)