ako sú na prijímanie ôsmakov pripravené tieto školy.
M. ANTALA, riaditeľ Gymnázia na Bilíkovej ulici v Bratislave: "Podľa novely zákona sa môžu ôsmaci prihlásiť len na 5-ročné bilingválne štúdium, na našej škole je však slovensko-nemecká sekcia 4-ročná, takže ôsmakov vôbec nebudeme prijímať. Požiadali sme ministerstvo školstva, aby mám dalo presné inštrukcie, prípadne mám udelilo výnimku. Môžeme prijať 27 žiakov, podľa predbežných zistení záujem prejavilo 101 žiakov."
V. PETRICOVÁ, zástupkyňa riaditeľa Evanjelického gymnázia v Tisovci, cirkevné slovensko-anglické gymnázium: "Hlási sa zatiaľ 128 žiakov, prijať môžeme 28. Prijímať budeme ôsmakov aj deviatakov na základe talentových skúšok a psychologických testov."
N. ZÁVODSKÁ, riaditeľka Bilingválneho anglicko-slovenského gymnázia v Sučanoch: "Záujem prejavilo zatiaľ 400 žiakov, otvárame dve triedy, maximálne môžeme prijať 65 záujemcov. Medzi prijímaním ôsmakov a deviatakov nebudeme robiť rozdiely. Po prijatí sa dohodneme s rodičmi o spôsobe predprípravy anglického jazyka, jeho znalosť je pre žiaka výhodou."
M. FALATH, zástupca riaditeľky Gymnázia na Metodovej ulici v Bratislave: "Budeme otvárať dve slovensko-francúzske triedy, môžeme prijať 60 žiakov. Podľa predbežných informácií sa k nám hlási 200 študentov. Prijímať budeme ôsmakov aj deviatakov na základe absolvovania talentových skúšok."
B. SOUKUPOVÁ, zástupkyňa riaditeľky Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre: "Do slovensko-španielskej sekcie môžeme prijať 30 žiakov. Predbežný záujem nemáme k dispozícii, ale po minulé roky bol dvojnásobný. Nevyžadujeme žiadne vedomosti španielčiny. Záujemcov spomedzi ôsmakov aj deviatakov si budeme vyberať po absolvovaní talentovej skúšky." (bar)