Otec troch dcér - Egypťan Ahmed Alí Ibrahim, ktorého jeho manželka nedávno obdarovala ďalšími dvomi - dvojičkami, bol natoľko rozčarovaný ďalším prírastkom do svojho "babinca", že si novonarodeniatka odmietol prevziať. Keď Ibrahim prišiel do pôrodnice a dozvedel sa, ako dopadol už v poradí tretí pôrod jeho manželky Fathiji Samír Hassánovej, zriadencom nemocnice iba povedal, že ďalšie dcéry nepotrebuje - a odviezol si len svoju "polovičku". Egyptská polícia sa teraz snaží krkavčí rodičovský pár vypátrať, aby im "plod" ich lásky vrátila. Egypťania tradične uprednostňujú chlapcov pred dievčatami a nútia ženy rodiť deti tak dlho, kým sa im nenarodí syn.
LILIPUTÁNI
PROTESTUJÚ
Organizácia ľudí mimoriadne malého vzrastu podala sťažnosť proti mexickej reštaurácii Nacho Mama, ktorá svojho 1,22-metrového zamestnanca využívala na to, aby zákazníkov ponúkal čipsami a štipľavou omáčkou rovno zo širokej strechy svojho sombrera. Viceprezident Malých ľudí Ameriky Anthony Soares označil tento nápad za ponižujúci a vyjadril rozhorčenie nad tým, že ľudí doteraz využívajú kvôli ich vzrastu. Na túto otázku má ale celkom iný názor samotný čašník Steve Vento. V minulosti totiž pracoval ako komik a pri svojom súčasnom povolaní zabáva hostí podniku rovnako ako predtým.
POŠTA OD ELVISA
Karen Golzová, obdivovateľka kráľa rocku Elvisa Presleyho z nemeckého Oberhausenu, dostala po 39 rokoch list od svojho idolu, ktorý by sa 8. januára dožil 64 rokov. Obsahom rukou písaného listu z roku 1960 je blahoželanie k narodeninám vtedy jedenásťročnej Karen. Adresátka Elvisa listom do Bad Nauheimu, kde rokenrolová hviezda bývala počas vojenskej služby v Nemecku, požiadala o autogram a sľúbila mu, že keď bude veľká, vezme si ho za muža. Elvis odovzdal odpoveď svojej nájomníčke, ktorá ho sľúbila odoslať. Keď zomrela, odovzdali jej rodičia všetky veci po Elvisovi fanklubu v Gelsenkirchene. Jeho členovia Karen Golzovú vypátrali. List má v súčasnosti cenu 10 000 mariek.
VÝKUPNÉ ZA WHISKY
Za fľašu vzácnej whisky ukradnutej z obchodu s liehovinami v Edmontone v západokanadskej provincii Alberta požiadal zlodej o výkupné. Páchateľ krátko po vlámaní zatelefonoval do obchodu a ponúkol lúpenú fľašu v hodnote 12 000 dolárov na predaj za 3000 dolárov. Ukoristená škótska whisky je svojím spôsobom raritou, pretože má mimoriadne neobyčajnú chuť vďaka neobvyklému procesu dozrievania. Vzácny mok bol v roku 1975 po 20 rokoch stočený zo suda z čerešňového dreva do nádoby z dubového dreva. Až po ďalších 20 rokoch alkoholom naplnili takmer 300 fliaš.
(TASR)