Informáciu potvrdil aj výkonný riaditeľ Úradu pre dopravu štátu Utah Tom Warne a upresnil, že prípravný výbor hier využil v ôsmich prípadoch v rozmedzí rokov 1994-1995 štátne lietadlá.
Členovia Medzinárodného olympijského výboru a reprezentanti jednotlivých športových zväzov absolvovali spolu s organizátormi lety k Lake Powell a do Moaba, vzdialených od Salt Lake City 425, respektíve 310 kilometrov. Podľa letových záznamov vo všetkých ôsmich prípadoch išlo o jednodňové výlety. S "exkurziami" sa začalo v máji roka 1994 a skončilo v máji nasledujúceho roka, len mesiac pred tým, ako Salt Lake City pridelili organizáciu zimných olympijských hier v roku 2002.
Pod ťarchou korupčného škandálu rezignovali na svoju funkciu naraz dvaja poprední predstavitelia organizačného výboru hier - predseda Frank Joklik a jeho zástupca Dave Johnson. Keď opúšťali svoje funkcie, potvrdili, že medzi členov MOV rozdelili na úplatkoch viac ako pol milióna dolárov. Štátni zamestnanci, ktorí sa podieľali na realizácii letov, vraj zamestnancov organizačného výboru považovali za "spolupracovníkov Úradu pre ekonomický rozvoj". Podľa Warneho to pre nich "nebolo nič nezvyčajné". "Lietadlá sa mali používať výhradne na účely štátu. Nech už o tom rozhodol ktokoľvek, predpokladám, že to bude môcť vysvetliť," vyhlásil guvernér štátu Utah Mike Leavitt. Na zozname prepravovaných členov MOV figuruje okrem iného Holanďan Anton Geesink, Rumun Alexandru Siperio, Nemec Walther Tröger, Američan Jim Easton, ale aj Slovák Vladimír Černušák.
Organizátori hier, ale aj samotný Medzinárodný olympijský výbor stratili vinou škandálu dôveru niekoľkých sponzorov, ktorí sa im vyhrážali odstúpením od zmluvy. Najsilnejší z nich však zatiaľ zostávajú na ich strane. Dôkazom toho je dohoda, ktorú v stredu s MOV uzavreli poprední predstavitelia tradičného sponzora hier, firmy Coca-Cola. Známy výrobca nealkoholických nápojov nemá podľa svojho hovorcu Bena Deutscha v žiadnom prípade v úmysle odstúpiť od zmluvy, ktorá ho k olympiáde viaže už od roku 1928.