ého ministerstva zahraničných vecí povedal, že "všetky lietadlá sa vrátili v poriadku na základňu". "Nič nenasvedčuje, že správa (Iraku) je správna. Všetky naše lietadlá sa vrátili na základňu," povedal tiež hovorca Pentagonu. Hovorca irackej armády vyhlásil, že iracká protilietadlová obrana včera strieľala na nepriateľské lietadlá a že z hraničného postu bolo vidieť, že jedno z lietadiel "bolo zasiahnuté". Stroje letiace z Turecka vraj "zhodili štyri bomby na civilné objekty". Americké ministerstvo obrany ešte predtým hlásilo, že americkí letci reagovali na akciu irackej protilietadlovej obrany a na niekoľko raketových základní pri severoirackom Mosule strieľali. Iracký hovorca informoval tiež o podobnom incidente nad bezletovým pásmom nad južným Irakom, ale tu nemal správy o žiadnom úspešnom zásahu irackej obrany.
Včerajšie incidenty sú opakovaním utorkových akcií a ako uvádzajú americké zdroje, scenár je vždy rovnaký: Iracký radar zameriava spojenecké lietadlá a letci v sebaobrane útočia na aktivizované protiletecké základne. Včerajšia akcia v severnej bezletovej zóne bola už treťou za tento týždeň a siedmou od decembrových americko-britských útokov na Irak. USA tieto zóny určili po vojne v Perzskom zálive na ochranu Kurdov zo severného Iraku a šíitov žijúcich na juhu krajiny.
Irak včera naznačil zásadnú zmenu politiky a dal najavo, že je ochotný rokovaním riešiť problémy, do ktorých sa dostal vojenskou konfrontáciou s USA a Veľkou Britániou. "Irak považuje za potrebný vyvážený dialóg, založený na dobrej vôli a pod záštitou arabského národa, s cieľom nájsť praktické východisko zo situácie," vyhlásil vládny hovorca a dodal, že "skutočné a seriózne riešenie, ktoré by slúžilo záujmom arabského národa, musí vychádzať na princípe panarabskej bezpečnosti". Vyhlásenie sa považuje za snahu zmierniť dosah predchádzajúcich slovných výpadov Iraku proti niektorým arabským krajinám, najmä proti Saudskej Arábii a Kuvajtu.