Dolár vzrástol v stredu paralelne s cenami amerických akcií, pričom sa mu podarilo vyšplhať z utorkového dvaaštvrťročného minima voči japonskému jenu a vyskočil na najvyššiu úroveň voči tri dni starej európskej mene.
Investori, ktorí boli povzbudení dobrými ekonomickými údajmi v USA, vytlačili akciový index Dow Jones po prvý raz nad úroveň 9500 bodov a kupovali späť doláre, ktoré v utorok padli voči jenu do blízkosti najnižšej úrovne od septembra 1996 110,50 JPY/USD. Na dolár mali pozitívny vplyv správy o rekordnom novembrovom raste predaja nových domov v USA. Euro dosiahlo svoju najnižšiu doterajšiu úroveň, pričom padlo takmer 2 centy pod oficiálnu štartovaciu úroveň, ktorá sa zaznamenala na začiatku pondelkového obchodovania v austrálskom Sydney. Euro dosiahlo dno pri úrovni 1,1555 USD a skončilo na hodnote 1,1617 USD. V utorok bola finálna úroveň euro 1,1777 USD a v pondelok vyskočila mena na rekord nad hranicou 1,19 USD. Hoci ceny akcií v Európe rástli a na finančných trhoch vládnu optimistické názory na najbližšie perspektívy novej meny, euro bolo mierne zasiahnuté obavami z pomalého rastu ekonomiky v jedenástich krajinách EMU.
Americký dolár vo štvrtok oslabil voči japonskému jenu na úroveň 110 JPY/USD, čo je najnižšia úroveň za posledných 27 mesiacov. Obchodníci uviedli, že dolár bol negatívne zasiahnutý obavami investorov zo strát v Brazílii a nervozitou zo súdneho procesu v americkom Senáte.
Predaj bol zasiahnutý viac ako päťpercentným pádom brazílskych akcií a správami, že tretí najväčší štát zo spolkových štátov Minas Gerais vyhlásil 90-dňové cenové moratórium na splácanie dlhu voči federálnej vláde. Dolár sa zastavil na úrovni 109,82 JPY/USD uprostred obáv, že japonská centrálna banka by sa mohla pokúsiť zastaviť rast jenu, ktorý spôsobuje japonským exportérom konkurenčnú nevýhodu.
Americký dolár oslabil na úroveň 110,95 JPY/USD z predchádzajúcej úrovne 112,90 JPY/USD, kým voči euru poklesol na úroveň 1,1705 USD/EUR zo stredajšej úrovne 1,1617 USD/EUR. Dolár bol taktiež negatívne ovplyvnený oslabením na Wall Street, keď začiatok súdneho procesu s prezidentom Billom Clintonom v americkom Senáte schladilo nadšenie z predchádzajúceho rastu indexu Dow Jones Industrial Average.
Britská libra oslabila na úroveň 1,6504 USD/GBP z predchádzajúcej úrovne 1,6550 USD/GBP po tom, ako britská centrálna banka (Bank of England) znížila svoje úrokové sadzby na 6 % z predchádzajúcej 6,25-percentnej úrovne. Dolár oslabil voči švajčiarskemu franku na úroveň 1,3783 CHF/USD z predchádzajúcej úrovne 1,3925 CHF/USD, kým voči kanadskému doláru vzrástol na úroveň 1,5145 CAD/USD z úrovne 1,5107 CAD/USD, ktorá bola zaznamenaná v stredu.
Americký dolár v piatok vzrástol voči novej európskej jednotnej mene euro podporený údajmi o americkej zamestnanosti potvrdzujúcimi oživenie americkej ekonomiky. V piatok euro ukončilo svoj prvý oficiálny obchodný týždeň poklesom na úroveň 1,1575 USD/EUR zo štvrtkovej úrovne 1,1705 USD/EUR. Príčinou rastu dolára boli vyhlásenia predstaviteľov americkej vlády, že Spojené štáty zaznamenali v decembri vytvorenie 378 000 nových pracovných miest, čo predstavuje najvyšší rast zamestnanosti od septembra 1997.
Americký trh očakával rast zamestnanosti približne vo výške
212 000 osôb. Ceny brazílskych akcií pokračovali v poklese, v piatok zaznamenali 2,48-percentný pád po tom, ako tretí najväčší štát zo spolkových štátov vyhlásil 90-dňové moratórium na splácanie dlhu voči federálnej vláde. Euro zatváralo voči doláru na úrovni 1,1537 USD/EUR, čo v porovnaní s prvým oficiálnym obchodným dňom (pondelok) predstavuje trojpercentný pokles.