"Ak poviete Eurobondy, niekto nevie, či myslíte tie s veľkým alebo s malým e," hovorí generálny tajomník Medzinárodnej asociácie primárneho trhu (IPMA) Clifford Dammers. "Odmietam však hovoriť o euro-Eurobondoch alebo Yo-Yo bondoch," dodal. Euro-Euro je podľa neho príliš škaredé a Yo-Yo nezrorumiteľné. Hlavní hráči na eurobondovom trhu sa už nejaký čas snažia nájsť názov pre novú kategóriu dlhopisov, ale žiadne z mien zatiaľ neprešlo. Najznámejšími návrhmi boli euro-Euro, Yo-Yo a Xeno-bondy, pričom Xeno pochádza z gréckeho označenia pre výraz cudzí. Obchodníci sa z pochopiteľných príčin obávajú, že po vzniku spoločnej meny bude ťažké odlíšiť eurobondový trh od dlhopisového trhu krajín eurozóny. Rozdiely sú napríklad v zdaňovaní. Podľa bankárov sú pritom problémy pri rozoznávaní typov dlhopisov už teraz, pretože veľa krajín sa natoľko snaží prispôsobiť emisie domácich dlhopisov medzinárodným trhom, že je ťažké rozoznať, čo sú a čo nie sú Eurobondy.
Obchodníci, emitenti aj investori preto žiadajú, aby boli jednotlivé trhy jednoznačne rozlíšené. Zatiaľ však neexistuje žiaden konsenzus, čo by sa malo ako volať. Podľa niektorých dílerov sa už začína udomácňovať názov euro-Eurobond. Podľa názoru asociácie IPMA by sa mal skôr trh eurobondov premenovať na medzinárodný kapitálový trh. Tento trh sa totiž často využíva na emisie v menách krajín, ktoré nepatria do eurozóny, emitenti tiež nie sú z krajín eurozóny a investori z celého sveta. "Ak poznáme dolárový a markový dlhopis, prečo by nemohol byť aj eurodlhopis (v angličtine euro bond)," hovorí C. Dammers.
Niektorí obchodníci preto hovoria aj o trhu E-bondov, iní o offshore trhu. "Nemyslím si však, že by sa ujal názov off-shore trh, lebo slovo off-shore pripomína pranie špinavých peňazí a obchádzanie daňových zákonov," povedal iný obchodník. Nakoniec teda žiaden spôsob, ako rozlíšiť euro bondy od Eurbondov nemáme. Úradníci v londýnskej finančnej štvrti City sú však vynaliezaví a čaká sa, že ani teraz nezaváhajú. Chris Young, Reuters