Podnet na prešetrenie, či v prípade zlej ekonomickej situácie v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici nedošlo k trestnému činu, chce podať Ministerstvo zdravotníctva SR. Ako spresnil minister zdravotníctva SR T. Šagát, v súvislosti s chybami v hospodárení menovaného zdravotníckeho zariadenia by mal podnet obsahovať podozrenie na neznámeho páchateľa s tým, že orgány činné v trestnom konaní majú preveriť, či nedošlo k trestnému činu všeobecného ohrozenia, prípadne ďalších trestných skutkov.
VIAC NEZAMESTNANÝCH
Miera nezamestnanosti na Slovensku sa v novembri zvýšila o 0,6 bodu a koncom mesiaca dosiahla 14,5 percenta. Najvyššiu mieru nezamestnanosti naďalej vykazuje okres Rimavská Sobota - 31,77 percenta. Ďalej to bol okres Revúca - 29,31 percenta a Veľký Krtíš - 27,63 percenta. Naopak najnižšiu mieru nezamestnanosti mali okresy Bratislava IV - 3,52 percenta, Bratislava II - 3,58 percenta a Bratislava I - 3,93 percenta. Podporu v nezamestnanosti dostávalo 100 293 evidovaných nezamestnaných.
SNS dôrazne odsudzuje útok USA a Veľkej Británie na Irak a považuje ho za prejav medzinárodného terorizmu. Patrí medzi najväčšie zločiny, obvzlášť nebezpečné v súčasnom období vyspelej vojenskej techniky. V súlade s medzinárodným právom by sa mali vyvodiť z neho dôsledky - ako voči krajinám, ktoré sa dopustili agresie a každý rozumný občan sveta by mal tento útok odsúdiť. V Bratislave to uviedla prvá podpredsedníčka SNS A. Malíková. Ako poslankyňa sa hanbí za súčasných slovenských vládnych činiteľov, ktorí sú náchylní na servilnosť a poklonkovanie Západu.
VIAC VERIACICH
Na Slovensku sa v polovici tohto roku hlásilo ku katolíckemu (rímsko i gréckokatolíckemu) náboženstvu 68,7 percenta obyvateľstva, k evanjelickému ausgburského vyznania 12,4, k iným vierovyznaniam 2,2 percenta a k žiadnej viere 16,3 percenta. Počet tých, čo sa hlásili k iným náboženstvám, je primalý na to, aby sa z toho dali vyvodzovať konzekventné závery. V roku 1991 to bolo 63,7 percenta katolíkov, 6,2 percenta evanjelikov, 2,9 percenta iných a 9,7 bez vyznania. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý vykonal v júli 1998 Sociologický ústav SAV v spolupráci s agentúrou Focus.
KRAMPLOVÁ AŽ V LETE
Myslím si, že skôr ako v lete budúceho roku sa moja manželka na Slovensko nevráti. Uviedol manžel exministerky zahraničných vecí SR a bývalej veľvyslankyne SR v Kanade F. Krampl. Jeho manželka sa súčasnosti nachádza naďalej v Kanade, kde deti chodia do školy. Presné miesto jej pobytu však odmietol bližšie špecifikovať. Podľa jeho slov bude manželka v Kanade pravdepodobne študovať. On osobne sa vrátil na Slovensko, pretože tu má prácu a ďalšie povinnosti. F. Krampl podotkol, že na súkromný pas môže Z. Kramplová byť v Kanade dovtedy, kým jej to kanadská strana umožní. (TASR)