rozhodnutie iného výboru snemovne za neobjektívne. Sudcovia uznali argumenty Pinochetovho tímu, že člen predchádzajúceho výboru lord Hoffmann mohol byť pri svojom rozhodovaní ovplyvnený skutočnosťou, že je riaditeľom charitatívnej pobočky Amnesty International. Tá sa vehementne zasadzuje za potrestanie Pinocheta. Lordi 25. novembra rozhodli, že Pinochetovi nenáleží diplomatická imunita, čím uvoľnili cestu pre vydanie Pinocheta do Španielska. Výsledok hlasovania však bol veľmi tesný (3:2), pričom práve hlas lorda Hoffmanna napokon rozhodol o tom, že generálovi imunita nebola priznaná. Pinochetov tím proti tomu protestoval a postup pôvodnej pätice lordov - sudcov musel posúdiť iný päťčlenný výbor snemovne. Ten sa záležitosťou zaoberal dva dni a včera vyniesol svoj rozsudok, ktorý dáva Pinochetovi nádej, aby v relatívne krátkom čase opustil Britániu. Ak v januári budúceho roka Snemovňa lordov potvrdí predchádzajúci verdikt Najvyššieho súdu, že Pinochet má ako bývalá hlava štátu nárok na imunitu, potom sa generál bude môcť vrátiť späť do Chile.
Predseda čílskeho zákonodarného zboru Gutenberg Martinez prirovnal posledný vývoj situácie prípadu k "televíznemu seriálu". Hoffmann sa mal podľa neho sám vzdať členstva v pôvodnom tribunále a najnovšie rozhodnutie považuje za rozumné. Čílsky minister zahraničných vecí José Miquel Insulza včera vyjadril prekvapenie nad rozhodnutím o nariadení nového vypočúvania. "Každý krok v tomto prípade, počnúc Pinochetovým zadržaním, bol prekvapením," uviedol Insulza a dodal, že vláda prediskutuje ďalšie kroky v snahe o prepravenie generála do vlasti.
Pinochet zostáva zadržaný vo Veľkej Británii, zatiaľ čo sa Španielsko snaží o jeho extradíciu s cieľom postaviť ho pred súd na základe obvinení z vrážd, mučenie a únosov počas jeho 17-ročnej vlády.