ori sa na utorkovom obchodovaní veľmi nezúčastňovali, pričom obchodovanie sa vyznačovalo typickým koncoročným pokojom. Ďalšou príčinou nízkej aktivity je skutočnosť, že mnohé banky a investičné spoločnosti sa v treťom štvrťroku na trhu "popálili".
Na konci newyorského obchodovania finišoval dolár voči marke na úrovni 1,6677 DEM/USD, čo predstavovalo pokles z pondelkových 1,6795 DEM/USD.
Dolár bol v stredu zasiahnutý aj skutočnosťou, že investori predávali britské libry za nemecké marky pred stredajším a štvrtkovým zasadnutím britskej centrálnej banky. Na svetových devízových trhoch bol ráno dolár zasiahnutý nadmerným posilnením nemeckej marky. Investori totiž aktívne nakupovali nemeckú menu za britské libry v očakávaní výrazného zníženia britských úrokových sadzieb.
Na dolár v stredu veľmi negatívne vplývali aj správy o poklese cien amerických akcií a amerických komodít, ako aj očakávania rastu deficitu na bežnom účte USA. Pádom cien komodít boli najviac zasiahnuté meny krajín, ktoré výrazne závisia od exportu komodít. Príkladom je austrálsky dolár, ktorý poklesol voči americkému doláru na dvojmesačné minimum. Neskoršie oživenie libry zachránilo dolár pred pádom na negatívne úrovne voči marke.
Na konci obchodovania dolár poklesol. Zasiahnutý bol správami, že deficit na bežnom účte USA vyskočil na rekordné úrovne, čo zväčšilo obavy z vývoja svetovej ekonomiky. Ku koncu dňa už neboli pohyby mien výrazné, pretože mnohé faktory, ako napríklad pohyb britských úrokových sadzieb a deficit na bežnom účte USA, sa v kurzoch prejavili už skôr. Dolár bol oslabený aj špekuláciami, že v USA budú opäť znížené úrokové sadzby.
Americký dolár vo štvrtok poklesol v dôsledku oslabenia akciového trhu, rekordne nízkych cien komodít a možného súdneho procesu prezidenta Billa Clintona. Britská libra rozšírila svoje oživenie voči doláru v dôsledku 0,5-percentného zníženia britských úrokových sadzieb centrálnou bankou (Bank of England).
Chýry, že európska centrálna banka nakupovala v tomto týždni dolár v snahe zabrániť príliš silnému zavedeniu jednotnej európskej meny euro, eliminovali prudký pokles dolára. Guvernér európskej centrálnej banky Wim Duisenberg v tomto týždni uviedol, že euro by tak nemalo byť nadhodnotené - čo by zapríčinilo rast cien európskych výrobkov - s účelom udržania si konkurencieschopnosti medzi ostatnými exportérmi.
V piatok utrpel dolár pád voči hlavným svetovým menám na najnižšie úrovne za päť týždňov. Príčinou bol opätovný pokles cien akcií na svetových trhoch a hrozby, že Kongres je naozaj pripravený odvolať prezidenta Clintona. Obchodníci očakávajú, že negatívny trend dolára bude pokračovať aj na budúci týždeň, pretože americký akciový index Dow Jones utrpel pokles štyri dni za sebou.
Dolár skončil voči marke na úrovni 1,6495 DEM/USD a voči japonskému jenu na 116,67 JPY/USD. V oboch prípadoch utrpel voči štvrtkovým finálnym hodnotám pokles.
Pokles dolára bol však limitovaný nízkymi objemami obchodov pred koncom roka. Mnohí významní investori sú momentálne v defenzíve alebo mimo trhu. Na dolár negatívne vplývali aj obavy z vývoja svetovej ekonomiky po zverejnení správ o gigantických fúziách a rozsiahlych prepúšťaniach. Najhoršie boli zasiahnuté trhy latinskoamerických krajín.