Talianskym futbalistom storočia Gianni Rivera

RÍM (ČTK) - Za najlepšieho talianskeho futbalistu storočia bol vyhlásený Gianni Rivera. Elegantný technik odohral 60 zápasov v reprezentačnom drese a s AC Miláno vybojoval štyri víťazstvá v európskych pohárových súťažiach. V ankete usporiadanej Medzinárod

nou federáciou futbalových historikov a štatistikov Rivera získal 113 bodov a predstihol dvojnásobného majstra sveta Giuseppa Meazzu.

Trojnásobný kráľ strelcov talianskej ligy Meazza, ktorý v 54 zápasoch za "squadru azzuru" dal 30 gólov, skončil s 90 bodmi druhý. Ako tretí sa umiestnil v hlasovaní futbalových odborníkov Giacinto Faccheti. Majster Európy z roku 1968 odohral za Taliansko 94 medzinárodných stretnutí a v sedemdesiatich viedol národné mužstvo ako kapitán. Štvrté miesto obsadil zástupca mladšej generácie Franco Baresi, vicemajster sveta z roku 1994, ktorý pred dvoma rokmi ukončil kariéru. Najlepší výsledok z doteraz aktívnych hráčov dosiahol v ankete Roberto Baggio z Interu Miláno, s 21 bodmi skončil deviaty. Dvanásť bodov získal v hlasovaní súčasný kapitán talianskej reprezentácie a AC Miláno Paolo Maldini, čo mu vynieslo jedenáste miesto.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Jednoznačným víťazom ankety o najlepšieho talianskeho brankára sa stal Dino Zoff. Terajší tréner národného tímu sa podieľal na víťazstve Talianska na majstrovstvách sveta v roku 1982. V reprezentácii odohral 112 zápasov, v talianskej lige nastúpil na 570 stretnutí, v ktorých inkasoval len 430 gólov.

Výsledky ankety: 1. Rivera 113 bodov, 2. Meazza 90, 3. Fachcetti 79, 4. Baresi 66, 5. Mazzola 53, 6. Piola 46, 7. Rossi 27, 8. Riva 26, 9. R. Baggio 21, 10. Scirea 19.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 549
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 246
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 704
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 010
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 087
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 936
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 828
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 440
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu