Annan, ktorý sa s plukovníkom Kaddáfím stretol v stane v Líbyjskej púšti, dodal, že líbyjskí predstavitelia "potvrdili, že sú pripravení nájsť riešenie" pre "súdny proces v tretej krajine".
Annan sa snažil dosiahnuť, aby Líbya vydala do Holandska na súdny proces dvoch mužov podozrivých z podielu na atentáte na lietadlo americkej spoločnosti PanAm, v ktorého troskách v decembri 1988 v škótskej dedine Lockerbie zomrelo 270 osôb. Obidvoch Líbyjcov formálne obvinili v USA a vo Veľkej Británii. Washington a Londýn ustúpili Tripolisu v tom, že podozrivých by súdili škótski sudcovia na neutrálnej pôde v Holandsku. Oficiálna líbyjská tlačová agentúra JANA vyhlásila, že schôdzka Annana s Kaddáfim bola zdvorilostnou návštevou.
Spojené štáty v sobotu vyjadrili sklamanie nad tým, že Líbya nesúhlasila s dohodou o odovzdaní atentátnikov. OSN v roku 1992 vyhlásila po atentáte nad Lockerbie proti Líbyi sankcie.
Britský minister Robin Cook včera naopak vyhlásil, že po rokovaniach Kaddáfího a Kofiho Annana pociťuje "kvalifikovaný optimizmus". Podľa Cooka sa "Annanovi podarilo naznačiť, že to s procesom myslíme vážne".