15. mieste na augustových ME v Budapešti, lebo od 15. novembra je členom nového, menšieho klubu ŠK HI-TEC Banská Bystrica. Jeho prezident Radek Szturc na včerajšej tlačovej besede v Bratislave oznámil, že ŠK HI-TEC dokáže utvoriť chodcovi s dvoma ôsmymi miestami na MS a jednou siedmou priečkou na ME podmienky prinajmenšom porovnateľné s možnosťami v armádnom stredisku.
I. Kollár opäť nepoprel, že jeho spolupráca v Dukle s trénerom Jurajom Benčíkom bola zlá, vládla v nej obojstranná antipatia. Chodec mal s AŠK zmluvu do konca roku 1999, po tomto termíne mal nárok na stotisícové odstupné, ale do jej vypršania by mohol športovať iba amatérsky ako radový vojak. "Nemyslím si, že už patrím do starého železa, odstupné som oželel. Na ME v Budapešti sklamali takmer všetci slovenskí atléti, väčšinou sú z banskobystrickej Dukly. U všetkých okrem mňa zohľadnili napríklad zranenia, môj trojmesačný tréningový výpadok práve z tohto dôvodu nik nebral do úvahy, naopak, údajne som si svalové zranenie zapríčinil sám. Podotýkam, že sa mi to stalo na zimnom sústredení v španielskej Sierra Nevade, kde som bol bez akéhokoľvek podporného tímu, bez lekára i trénera," vyjadril jedinú sťažnosť na Duklu atletický reprezentant. So ŠK HI-TEC podpísal Kollár zmluvu do 31. 12. 2000. Radek Szturc, bývalý skokan na lyžiach, slovenský riaditeľ anglickej súkromnej firmy HI-TEC s materským sídlom v Essexe, špecializujúcej sa na výrobu športovej obuvi, mal na chodca jedinú významnú požiadavku, aby si našiel trénera a nekoordinoval si prípravu sám. "Miroslav Klus sa podujal robiť mi tréningové plány, kontrolovať ich plnenie a usmerňovať moju prípravu, lekársky ma zabezpečí Ernest Caban a nadviazal som aj spoluprácu s psychológom Ladislavom Szabom," oznámil skladbu "svojho" tímu Igor Kollár, ktorý si pochvaľoval predovšetkým odbúranie psychického tlaku na presné umiestnenia. Podmienkou stopercentnej možnosti zotrvania v Dukle bolo napríklad prinajhoršom šieste miesto na ME, čo už vtedy považoval Kollár z hľadiska tréningového výpadku v sezóne za nereálne. V nasledujúcej sezóne sa chodec sústredí na Svetový pohár koncom apríla vo Francúzsku a augustové MS v Seville. Ťažiskom jeho snaženia je však olympiáda 2000 v Sydney. Rozhodol sa súťažiť nielen na 20 km, ale i na 50 km trati. "Pokúsim sa presadiť aj v chodeckom maratóne. Priznávam sa, v Dukle som sa tomu bránil, lebo ma do toho nútili, teraz to chcem. V tom je rozdiel," nezaprel črtu istej tvrdohlavosti I. Kollár.
Radek Szturc, u nás nezvyčajne - bez rozpakov, zverejnil aj orientačný rozpočet na Kollárov športový rok. Chodcov ročný plat je 100 000 Sk, na prípravu a súťaže v drese ŠK HI-TEC vyčlenili 300 000 Sk. Aj z týchto čísel je jasné, že ide o výrazný profesionalizmus a Igor Kollár bude mať silnú motiváciu presadzovať sa na každých pretekoch.