V tejto súvislosti sme oslovili poslancov parlamentných strán s otázkou, prečo súhlasili s nástupom 13 náhradníkov Mečiarovej vlády, keď vedeli, že poslanecký mandát budú mať iba niekoľko dní a daňových poplatníkov to bude stáť vyše dvoch miliónov korún.
BÉLA BUGÁR, SMK: "Nechceli sme začať tak, ako to robili oni pred štyrmi rokmi, to znamená, že nesúhlasili s niektorými vecami navrhovanými vtedajšou opozíciou a tvrdo si presadzovali svoje názory z pozície sily. To bol jediný rozumný dôvod, prečo sme súhlasili. Bolo to skutočne ťažké, ale treba sa rozhodnúť, či zahryznete do jedného, alebo do druhého prsta."
JAROSLAV VOLF, SDK: "Považujem to za nehoráznosť, ja osobne s tým nesúhlasím. Aj som túto vec otvoril u nás na SDK, ale bolo mi vysvetlené, že po právnej stránke sa s tým nedá nič robiť. Ja to považujem za niečo, čo sa dá len veľmi ťažko ospravedlniť. Keďže sa to po právnej stránke nedá spochybniť, bol by som za to, aby sa títo ľudia odstupného vzdali. Pokiaľ nie, treba, aby to vedela čo najširšia verejnosť."
PETER KRESÁK, SOP: "Ústava predpokladá takéto kroky, a tak ju treba rešpektovať Aj keď to bude stáť isté finančné prostriedky. Pokiaľ je Ústavný stav taký, aký je, nie je možné ho neakceptovať. Morálnejšie by, samozrejme, bolo, keby si náhradníci peniaze nezobrali. Ale právne sa to nedá vynútiť."
RASTISLAV ŠEPTÁK, SNS: "Je jednoducho taká prax, ústava to pripúšťa. Z morálneho hľadiska to je problematické. Ale teraz je už po boji. Malo sa to otvoriť včas a viesť k tomu diskusiu." (rf, or)