tento Mečiarov počin. Lexova SIS je totiž podozrivá zo zavlečenia syna bývalého prezidenta do Rakúska a zo zneužívania tejto inštitúcie na stranícke účely.
JÁN LANGOŠ, SDK: "Je to mocenské politické gesto V. Mečiara. Je to gesto hrozby a moci, avšak v situácii, keď bývalá opozícia má teraz ústavnú väčšinu, je to trápne."
PETER KRESÁK, SOP: "Po právnej stránke to, čo sa udialo, nie je v rozpore s právnym poriadkom. Táto otázka má aj rovinu politickú a morálnu. Právna rovina bola zachovaná. To však neznamená, že tento právny stav zostane taký, aký je. Reprezentanti niekoľkých politických strán už povedali, že cieľom novej vlády a parlamentu je pozrieť sa na tie skutočnosti, ktoré vyvolávajú viac ako oprávnenú pochybnosť o právnej čistote určitých skutkov. Myslím si, že je tu vôľa, aby sa veci objasnili a vyriešili aj za cenu pozbavenia imunity, ak sa dokáže, že ktokoľvek z ľudí, ktorí zastávali funkcie, ich zneužili."
JÁN SLOTA, SNS: "Mám na to síce svoj názor, ale nerád by som ho nejako prezentoval."
JÁN GABRIEL, HZDS: "Neviem, či aj pán Mečiar sa na to pri vzdávaní sa poslaneckého mandátu pozeral takto. Spraviť takéto rozhodnutie však bolo jeho zvrchovaným právom."
MIKLÓS DURAY, SMK: "Veľmi som očakával dnešný deň, pretože som bol zvedavý, či pán Mečiar skutočne hovoril vo svojom poslednom televíznom vystúpení pravdu. Zaujímalo ma, či sa naozaj vzdá svojho mandátu. Nie som si však istý, či sa vzdal preto, aby mohol dobrovoľne ponúknuť miesto pánovi Lexovi, alebo či ho k tomu donútil pán Lexa." (sp, dio)