Obaja predstavitelia rokovali v sobotu oddelene s americkým prezidentom Billom Clintonom, pričom na schôdzke s Netanjahuom sa zúčastnil aj riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby (CIA) George Tenet. Medzi štyrmi očami sa však od začiatku summitu v piatok už nestretli. Clinton včera po tretí raz pricestoval na miesto rokovaní v sprievode viceprezidenta Alberta Gora a včera boli v kongresovom stredisku prítomní aj izraelskí ministri zahraničných vecí a obrany Ariel Šaron a Jicchak Mordechaj. Rozhovory, pôvodne plánované do nedele, boli predĺžené do utorka, avšak prezident USA vyzval oboch vodcov, aby od rokovacieho stola "nevstávali", kým sa nedohodnú. Hoci z rokovaní o zavŕšení dohody o stiahnutí izraelských vojakov z 13 percent predjordánskeho územia výmenou za palestínske opatrenia v boji proti extrémistickým silám neprenikli na verejnosť žiadne podrobnosti, izraelské zdroje však hovoria o tom, že ich tempo je veľmi pomalé a nezrovalosti nastali už na začiatku, pri vypracúvaní agendy. Iné zdroje hovoria o tom, že zo summitu vzíde pravdepodobne len nejaká čiastková dohoda, kým jej úplné dopracovanie potrvá ešte týždne. Podľa izraelského armádneho rozhlasu Clinton chce pohroziť uznaním palestínskeho štátu, ak k žiadnej dohode nedôjde, čo však neskôr americké zdroje popreli.
Izraelský minister zahraničných vecí Ariel Šaron, vymenovaný de tejto funkcie len týždeň pred summitom, navštívil jordánskeho kráľa Husajna na klinike v štáte Minnesota, kde sa lieči na rakovinu. "Na Blízkom východe nie je žiaden vodca, ktorý by mal toľko skúseností," ocenil radikálny izraelský politik Husajnovu dráhu.
Dohoda o ďalšej fáze odsunu izraelských vojakov z palestínskych území by ukončila 19-mesačnú krízu v mierovom procese. USA navrhli, aby sa odovzávanie územia uskutočňovalo postupne, vždy v nadväznosti na konkrétne bezpečnostné opatrenie z palestínskej strany. Ťažiskom summitu je práve špecifikovanie týchto opatrení.