ALŽBETA CAPKOVÁ, Agentura ALEX Bratislava: "Keďže všetky ceny leteniek preratúvame z denného kurzu šilingu, vzhľadom na kurz koruny šli tieto ceny pre našincov hore. Napríklad, ak letenka do Paríža stála s Air France v septembri v prepočte 10 990 Sk (bez letištnej taxy), teraz je to už vyše 11 700 Sk a napríklad do San Francisca zdražela z 21 130 na vyše 23 200 Sk. Najviac však zdraželi letenky v British Airways, keď do San Francisca to stúplo zo septembrovej ceny 19 870 Sk (bez letištnej taxy) na terajších viac ako 22 800 Sk a plus ešte 1700 korún stojí vízum za priamy letecký tranzit cez Londýn."
LADISLAV MONČEK, Montravel B. Bystrica: "Očakávame, že ceny zájazdov sa už v zimnej sezóne zvýšia, ale konkrétny efekt zmeny kurzu koruny nastane až o pár mesiacov. V pasívnom cestovnom ruchu - vývoze našincov do zahraničia - asi budeme zdražovať, veď marku budeme nakupovať o 22 % drahšie, čiže musí sa to prejaviť. Na privážaní turistov k nám však zrejme trocha získame v dôsledku zmeny kurzu koruny, lebo zahraničným partnerom sme dávali ceny v markách. Ale získame iba vtedy, ak domáci dodávatelia ubytovacích a ďalších služieb nebudú v cenách kopírovať devalváciu koruny."
NIKOLETA BOGÁROVÁ, Školtour Levice: "Už pár dní píšeme klientom do ponúk, že ak v dôsledku zmeny kurzu koruny zvýši cenu náš dodávateľ, budeme nútení zvýšiť cenu aj my. Zatiaľ nám však z 15 zariadení, kde sme objednávali zimnú lyžovačku, len v 2-3 povedali, že pri zvýšení nákladov zmenia ceny. Väčšina potvrdila, že nezmenia a budú znášať riziko sami."
JOZEF OROS, Orostour Košice: "Do Vianoc máme vlastný produkt už jedine zájazd do Paríža, s jeho cenou nebudeme hýbať. Zimné zájazdy predávame provízne, ich cena závisí od partnerov. Ak takáto situácia, ako je dnes, bude pretrvávať, treba rátať v dôsledku kurzu s určitým zvýšením - asi 5-10 percent. Ceny pre budúcu sezónu však aj tak najviac preverí až dopyt na trhu." (ru)