Dnes v kvalifikácii ME 2000 SR - Portugalsko

BRATISLAVA (SME - ja) - Po víťazstve 4:0 nad Lichtenštajnskom čaká futbalistov SR dnes o 20.30 h na Tehelnom poli prvý z dôležitých zápasov 7. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2000 s Portugalskom. Z kádra vypadol pre zranenie útočník Jančula zo Slovan

a a nahradil ho uzdravený útočný obranca Trnavy Karhan, ktorý je podľa trénera Jozefa Jankecha už stopercentne zdravý. Vo Vaduze sa vážnejšie zranil na členku Kinder, po ňom aj Varga a Špilár. Podľa lekára MUDr. Pavla Maloviča by mali byť do zápasu v poriadku. O všetkom však rozhodnú samotní hráči. "Nastúpi iba ten, kto sa bude na sto percent cítiť v poriadku," povedal Jankech. Kinder: "Ja som už v poriadku." Špilár: "Už vo Vaduze som povedal, že ja sa dám najskôr do poriadku." Varga: "Až v deň zápasu poviem, či budem môcť naplno zaberať." J. Jankech s asistentom J. Barmošom by si želali "rovnaký výkon ako proti Juhoslávii pred rokom v obrannej i útočnej fáze." Vtedy sme hrali 1:1. "Remíza by nás ešte držala pri nádeji, ale mali by sme sťaženú situáciu. Je jasné, že ideme vyhrať," dodal Jankech. Víťazstvo by bolo podľa neho vytúženou injekciou, ktorú náš futbal potrebuje, aby raz dosiahol aj niečo také ako Česi na ME. Skutočnosť, že Portugalsko prehralo doma s Rumunskom, hoci po veľmi dobrom výkone a množstve nepremenených šancí, a my sme vyhrali, aj keď iba povinne v Lichtenštajnsku 4:0, považuje za našu výhodu. "Portugalci musia vyhrať, dve prehry po sebe by znamenali pre nich šok." Podľa jeho slov sú kľúčoví hráči Moravčík a Dubovský schopní uniesť záťaž, ktorá ich v stretnutí čaká. Tréner pôvodne rátal na hrot s dvojicou Jančula - Majoroš, teraz možno postaviť duo Fabuš - Majoroš. "Máme pripravené dve koncepcie hry, podľa zdravotného stavu v deň zápasu sa rozhodneme, ktorú použijeme," dodal pre SME.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Pravdepodobné zostavy - SLOVENSKO: Vencel - Tittel - S. Varga (M. Timko), Špilár - M. Sovič, Tomaschek, Moravčík, Dubovský, Kinder - Majoroš, Fabuš. PORTUGALSKO: Vítor Baia - Abel Xavier, F. Couto, Jorge Costa, Dimas - Paulo Bento, Paulinho Santos - Figo, Rui Costa - Sá Pinto, Joao Pinto. Rozhodujú Sarvan - Güdü, Cakiroglu (Turecko).

Tabuľka 7. skupiny

1. Rumunsko 2 2 0 0 8:0 6

2. Slovensko 2 2 0 0 7:0 6

3. Maďarsko 2 1 0 1 5:3 3

4. Portugalsko 2 1 0 1 3:2 3

5. Azerbajdžan 2 0 0 2 0:7 0

6. Lichtenštajnsko 2 0 0 2 0:11 0

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 589
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 315
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 715
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 127
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 341
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 906
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 871
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 384
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu