Formulácia vyjadrenia BR OSN je rovnako rozporuplná, ako tomu bolo v prípade krízy v Iraku. BR OSN vojenský zásah otvorene neschválila, ale v texte vyhlásenia sa spomína možnosť "vystupňovania úsilia s cieľom zabrániť humanitárnej katastrofe", čo sa dá vyložiť ako oprávnenie na letecký útok.
Generálny tajomník NATO Javier Solana však včera v Bruseli uviedol, že aliancia je pripravená na okamžitý vojenský zákrok v juhosrbskej provincii a to aj bez súhlasu BR OSN. "Sme pripravení zakročiť. Dúfam, že je to dostatočne jasné," povedal Solana na brífingu s bulharským premiérom Ivanom Kostovom. Solana predtým v rozhovore pre Le Monde uviedol, že "odpočítavanie pred začiatkom akcie už začalo". Dodal, že NATO bude pracovať na príprave intervencie aj cez víkend, čo je možné považovať za signál, že k intervencii nedôjde do pondelka.
Rada NATO včera v Bruseli rokovala na úrovni veľvyslancov členských štátov. Podľa nemenovaného predstaviteľa sa aliancia "blíži" k prijatiu rozhodnutia dať rozkaz na aktiváciu vzdušných síl aliancie NATO, čo znamená odovzdanie leteckých síl k dispozícii do dejiska akcie pod velenie hlavného veliteľa spojeneckých síl. Rada NATO prišla k záveru, že niet nijakých dôkazov, ktoré by potvrdzovali významný odsun vojenských oddielov z Kosova. Uskutočnený odsun podľa NATO nezodpovedá požiadavkám rezolúcie BR OSN. Podľa údajov NATO je v súčasnosti v Kosove stále okolo 14 tisíc príslušníkov armády a 11 tisíc mužov v špeciálnych policajných silách. Podľa niektorých diplomatov pretrvávajú medzi členmi NATO rozdielne názory na oprávnenosť použitia sily a nervozita v sídle aliancie "stúpa". Nadnes plánované zasadanie
NATO na úrovni ministrov zahraničných vecí i schôdzka kontaktnej skupiny boli zrušené, čo taktiež naznačuje, že aliancii ešte chýba jednotný postoj prijať končené rozhodnutie o leteckých úderoch.
Vyslanec pre bývalú Juhosláviu Richard Holbrooke, ktorý včera skončil rokovania s prezidentom JZR, údajne navrhol Miloševičovi ako riešenie krízy vyslanie západných a ruských jednotiek, ktoré by mali dohliadať nad prímerím, kým sa budú viesť rozhovory o mierovom riešení krízy. Tým by prezident JZR mohol údajne zabrániť vojenskej intervencii.