mi hitmi. Skladba Come With Me z repertoáru Led Zeppelin, ktorú ako dueto spracovali gitarista Jimmy Page a raper Puff Daddy, otvorila cestu pre skupinu Jamiroquai s vydareným singlom Deeper Underground. Štartovým výstrelom do pôsobivej skladačky štýlov i nálad je coververzia Heroes od Davida Bowieho v podaní kapely The Wallflowers, ktorú vedie Dylanov syn Jacob. Svoje zrno do mlyna ďalej nasypali Rage Against the Machine, Foo Fighters, Green Day, Silverchair aj Joey DeLuxe a o orchestrálny záver sa bez výraznejšieho nápadu postaral autor sprievodných filmových motívov David Arnold.
Maxwell: Embrya * Po dvojnásobne platinovom debute Urban Hang Suite a živom zázname akustického vystúpenia Unplugged pripravil 24-ročný brooklynský spevák Maxwell mimoriadne príjemný štúdiový album Embrya. V decentnej vizáži na fotografiách bookletu akoby sa mysteriózne plavil podvodným svetom bájnych sirén a rovnako elegantný je celý obsah, z ktorého vyžaruje baladický pátos aj introvertná zvonkohra soulu, funky a lahodných zvukových figúr. Singel Luxury: Cococure je tou pravou a nič nesplniteľné nesľubujúcou návnadou kolekcie určenej aj do nepohody.
Josh Wink: Herehear * Meditatívne i tanečné ambície má eskapáda house music, techna, drum ‘n‘ bass a avantgardných experimentov, ktorú namiešal povolaný majster klubovej scény Josh Wink do svojho debutu na značke Columbia Records. Rovnako ako býva exhibícia štýlov prijateľnou ukážkou majstrovskej rozhľadenosti a šírky záberu, poľahky sa môže stať nudiacim a zmäteným kolotočom. Buď lapí do siete, alebo po monotónnych plochách odradí. Asi najzaujímavejšiu skladbu Black Bomb (Jerry in the Bag) sa Winkovi podarilo vykúzliť s hosťujúcim Trentom Reznorom z Nine Inch Nails. (dík)