Dolár reagoval aj na rozhodnutie Federálneho rezervného systému (Federal Reserve) centrálnej banky USA, ktorý sa po niekoľkých týždňoch špekulácií rozhodol znížiť kľúčové úrokové sadzby o 0,25 % na 5,25 %, čo zároveň zodpovedalo prvému zníženiu sadzieb od januára 1996. Americká mena voči jenu poklesla zo 136,05 JPY/USD na úroveň 134,55 JPY/USD, pričom oslabila aj voči nemeckej marke na úroveň 1,6740 DEM/USD oproti pondelkovému 1,6760 DEM/USD. Dolár zároveň zaznamenal určité zmiernenie tlakov zo strany vyhlásení šéfa Federal Reserve Alana Greenspana, upozorňujúceho na možný negatívny dopad slabnúcej svetovej ekonomiky na hospodárstvo USA.
V stredu dolár voči jenu vzrástol, pretože začal ignorovať utorkové zníženie úrokových sadzieb v USA. Pozornosť trhov sa sústredila na japonské ekonomické problémy. Investori nakupovali marky za japonské jeny, čo spôsobilo pokles dolára voči marke. Marka bola podporená očakávaniami, že Bundesbanka sa nenechá inšpirovať utorkovým krokom Federal Reserve a sadzby nezníži. Dolár vzrástol voči jenu na 136,63 JPY/USD, voči marke však poklesol na 1,6695 DEM. Japonský akciový index Nikkei poklesol na dvanásťapolročné minimum, keďže ratingová agentúra Moody‘s Investors Service znížila rating najväčšej brokerskej firmy Japonska Nomura Securities Co. Ltd.
Dolár utrpel vo štvrtok pokles, pričom voči marke skončil na najnižšej úrovni za 19 mesiacov pod úrovňou 1,65 DEM/USD. Analytici očakávajú do konca roka úroveň 1,60 DEM. Americké akcie sa totiž pripojili k pádu na svetových trhoch a investori hľadali relatívnu stabilitu v Nemecku.
Dolár poklesol voči marke na 1,6480 DEM/USD zo stredajšieho záveru 1,6695 DEM, pričom voči japonskému jenu oslabil na 135,68 JPY/USD z úrovne 136,63 JPY/USD. Nemecká marka dosiahla voči doláru najvyššiu úroveň od februára 1997 aj napriek pádu cien nemeckých akcií. Podporená bola silou nemeckej ekonomiky, nízkou zraniteľnosťou Nemecka krízou na mnohých reformných trhoch a očakávaniami, že nemecká centrálna banka sa rozhodne nenasledovať krok Federal Reserve a nezníži úrokové sadzby.
Americký minister financií Robert Rubin povedal, že bohaté krajiny by mali spolu znížiť úrokové sadzby s cieľom zachovať stabilitu a rast svojich ekonomík.
V piatok kopíroval dolár pád na svetových akciových trhoch. Jeho pád sa však obmedzil vďaka oživeniu amerických akcií, ku ktorému došlo po zverejnení správ, že vyspelé krajiny urobia rázne opatrenia na podporu chudobnejších krajín a na vyriešenie problémov svetovej krízy.
Voči marke padol dolár na 20-mesačné minimum a rozšíril obdobie nepretržitého pádu na štyri dni. Dolár poklesol voči marke na 1,6460 DEM a voči jenu na 135,43 JPY. Prezident Clinton v piatok navrhol plán podpory krajín zasiahnutých globálnou finančnou krízou.