ia Kapitoly VII Charty OSN, ktorá umožňuje trestné opatrenia v prípade neuposlúchnutia. Rezolúcia varuje, že ak k tomu dôjde, rada "bude uvažovať o ďalších krokoch a dodatočných opatreniach, aby udržala alebo obnovila mier a stabilitu v oblasti". Čína, ktorá sa zdržala hlasovania, zopakovala svoje počínanie z 31. marca, keď rada uvalila zbrojné embargo na Juhosláviu v nádeji, že si vynúti mierové usporiadanie situácie v Kosove.
NATO plánuje všetky možnosti s výhľadom na možnú intervenciu v Kosove a Washington bojuje za to, aby sa rezolúcia rady priblížila k fáze, ktorá by umožňovala použitie sily. Takmer všetci ostatní členovia však trvajú na tom, že takýto krok by vyžadoval ďalšie schválenie radou. Prezident Bill Clinton povedal, že rezolúcia zdôraznila odhodlanie celého sveta ukončiť násilie v Kosove. "Rezolúcia prenáša zodpovednosť priamo na prezidenta Miloševiča, aby podnikol konkrétne kroky nevyhnutné v prípade, ak sa má predísť veľkej humanitárnej katastrofe a nastoliť mier v danej oblasti," povedal Clinton v stredajšom vyhlásení. "Vzhľadom na vysídlenie viac než 250 000 Kosovčanov a na blížiace sa chladné obdobie musí Miloševič konať ihneď, aby rešpektoval vôľu Bezpečnostnej rady OSN," dodal.
Ruský veľvyslanec Sergej Lavrov zdôraznil pred hlasovaním, že "v tejto fáze nezavedie Bezpečnostná rada OSN žiadne násilné opatrenia". Povedal ďalej, že Rusko žiada vyriešenie "výlučne mierovými politickými metódami na základe udelenia rozsiahlej autonómie Kosovu" a rešpektovania juhoslovanskej územnej celistvosti. Čínsky veľvyslanec Qin Huasun povedal, že Kosovo je "vnútornou záležitosťou federatívnej republiky Juhoslávia" a že problém "by mal a môže byť vyriešený iba samotnými obyvateľmi Juhoslávie, ich vlastným spôsobom". Quin dodal, že situácia v Kosove "sa teraz stabilizuje". No britský veľvyslanec Jeremy Greenstock, ktorý prehovoril až po hlasovaní, povedal, že Miloševičove bezpečnostné zložky "pokračujú v uplatňovaní brutality a represie tých, ktorých údajne pokladajú za spoluobčanov". "Takzvaná Kosovská oslobodzovacia armáda prispela k dnešnej kríze," poznamenal. "Terorizmus pod akoukoľvek zámienkou a s akýmkoľvek cieľom je neprijateľný."