DEŇ V SKRATKE

O VILÁCH AŽ PO VOĽBÁCH

Predstavitelia a. s. VSŽ Holding sa k informáciám o tom, že v Španielsku skupujú pozemky a stavajú si tam rezidencie, vyjadria až po voľbách. Uviedol to hovorca VSŽ J. Marko. Zverejnenie týchto informácií tesne pred voľbami by totiž podľa neho bolo účelové so zámerom poškodiť predstaviteľov spoločnosti. Médiá koncom minulého týždňa informovali o tom, že čelní predstavitelia VSŽ Holdingu, A. Rezeš, jeho syn Július a takisto predseda dozornej rady J. Smerek, kúpili pozemky v španielskom letovisku Jávea pri Stredozemnom mori a dali si tam postaviť vily. Bývalý minister dopravy v kabinete V. Mečiara a majiteľ futbalového klubu Sparta Praha A. Rezeš je taktiež šéfom ústredného volebného tímu HZDS a J. Smerek figuruje na štvrtom mieste kandidátky HZDS v parlamentných voľbách.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

POSTAVENIE PNS NA TRHU

Prvá novinová spoločnosť (PNS), ktorá v oblasti tuzemskej tlače distribuuje 333 titulov a je dominantnou distribučnou spoločnosťou dosiahla v prvom polroku tržby 1,728 mld Sk. Okolo PNS sa rozpútala ostrá diskusia začiatkom tohto roka, keď ju za výhodných podmienok sprivatizovala spoločnosť Danubiaprint blízka HZDS. Generálny riaditeľ PNS V. Zeman uviedol, že odbyt dennej tlače nie je optimálny. Kedysi si ľudia kupovali po dva aj tri tituly naraz, v súčasnosti si kupujú po jednom. Naopak v prípade časopisov sa trh rozhýbal.

KANDIDÁTI NA PRIMÁTORA KOŠÍC

Päť kandidačných listín na post primátora Košíc odovzdali politické subjekty v druhom najväčšom slovenskom meste. Terajší primátor Rudolf Schuster je kandidátom za koalíciu v zložení SOP, SDĽ a Sociálnodemokratická strana Slovenska. Kandidatúru Emila Kočiša predložila koalícia zastúpená KDH, DU, DS, SMK, Úniou živnostníkov, podnikateľov a roľníkov a Stranou zelených na Slovensku. Za Stranu pravdy je kandidátom na post košického primátora Alexander Járay. HZDS predložilo kandidatúru Juraja Sinaya a Národná alternatíva Slovenska nominovala Jána Demikáta.

SkryťVypnúť reklamu

FINEX ‘98

Zatiaľ čo minister financií Miroslav Maxon včera pri otváraní šiesteho ročníka veľtrhu finančníctva, bankovníctva a poisťovníctva Finex ‘98 hovoril o Banskej Bystrici ako centre finančníctva podobnom Davosu, poklepkával premiér V. Mečiar základný kameň cestného obchvatu Rudlová-Sásová na banskobystrickom sídlisku. Premiérovi tentoraz asistovala aj skupina asi dvadsiatich ľudí, nesúhlasiacich s politikou V. Mečiara. Premiér sa nedal vyprovokovať na diskusiu, s aktivistami komunikoval minister Jasovský a poslanec Konárik. Tí sa ešte hodinu predtým prechádzali medzi pavilónmi Finexu. Napokon sa premiér na Finexe objavil - na prísne stráženom kokteile VÚB, od avizovaného zásadného prejavu k slovenskému finančníctvu však upustil a len v krátkosti uviedol známe informácie o pripravovanej reštrukturalizácii bankového sektora.

SkryťVypnúť reklamu

MAJETKOVÉ PRIZNANIA

Ministerstvo financií SR upozorňuje, že sa blíži termín podávania majetkových priznaní, ktorým je 30. september 1998. Tlačivá sú občanom a daňovým subjektom k dispozícii na príslušných daňových úradoch bezplatne a pracovníci daňových úradov poskytnú potrebné technické informácie. Majetkové priznanie sa podáva podľa stavu majetku k 1. januáru 1998 a musia ho podávať všetci tí, ktorí vlastnia akúkoľvek nehnuteľnosť bez ohľadu na jej hodnotu.

(klo, rf, TASR, ČTK)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 584
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 303
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 115
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 336
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 917
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 860
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 397
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu