ujúcim spôsobom hovorí do toho, či má byť prezident za krivú prísahu zbavený úradu. Politik sa priznal, že v 60. rokoch pestoval päť rokov nemanželskú aféru s jednou vydatou ženou. To je podľa neho "dávno premlčané", ale exmanžel dotyčnej dámy označil Hyda za "veľkého pokrytca", ktorý rozbil jeho manželstvo, keď sa zaplietol s matkou troch malých detí.
Odhalenie súkromného života váženého politika Hyda len zostrilo politický spor vo Washingtone. Republikáni tvrdia, že za útokom proti ich straníckemu kolegovi stojí Biely dom v snahe zmierniť obvinenie voči Clintonovi. Na želanie republikánov už vyšetruje federálna kriminálna centrála FBI prezidentovho poradcu Sidneyho Blumenthala. Obviňujú ho, že rozšíril informácie o Hydovej afére. Hyde je tretím Clintonovým kritikom z radov republikánov, ktorý musel priznať nemanželské styky. Pred pár týždňami poslanec Dan Burton uviedol, že mal afér niekoľko, a tiež kresťanská fundamentalistka Helen Chenowethová sa priznala k vzťahu so ženatým mužom.
"Máme dôvodné podozrenie, že vysokí poradcovia so vstupom do Oválnej pracovne (Bieleho domu) zinscenovali sprisahanie a naviedli tlač na zverejnenie článkov o súkromnom živote členov Kongresu, aby ich zastrašili... Pokiaľ to FBI potvrdí, tak to bude mať svoju váhu pri rozhodovaní o zosadení (prezidenta)," varoval na tlačovej konferencii člen vedenia Republikánskej strany Tom DeLay. Obvinenie Biely dom kategoricky odmietol. "Ide o tragický incident. Nezávislý oznamovací prostriedok vnikol do súkromného života človeka. Nemyslíme si, že je správne hrabať sa v súkromnom živote poslancov a nestrpíme, aby sa na podobnom správaní podieľali zamestnanci Bieleho domu," uviedol jeden z právnych poradcov Bieleho domu James Kennedy.