Zvláštny druh psychózy sa vyvinul u kohúta na istom sedliackom dvore v Bavorsku: dvojročný Siegfried trpí fixnou ideou, že je káčer. Do svojho terajšieho domova sa dostal ako kuriatko v zime 1996. Vyrastal v kôlni spolu s ježkami a možno práve to, ho doživotne poznačilo. Na jar ho preložili do ohrady pre kačice. Dnes s nimi spáva na brehu rybníka, stráži ich, ba nedá sa zahanbiť ani pri párení. Majiteľ kuriózneho vtáka len dúfa, že si Siegfried jedného dňa nezmyslí vliezť do vody.
Upokojujúce zvuky
Zvuky "letného dňa na lúke" púšťajú cestujúcim v odbavovacích halách na britských letiskách Heatrow, Gatwick a Manchester. Pre inštaláciu počítačom kontrolovaného hracieho boxu sa British Airways rozhodla po testoch, ktoré mali dať odpoveď na otázku, ako znížiť stres pri cestovaní. British Airways preto požiadala o pomoc Briana Robertsa a jeho partnera Roba Jeffriesa. Nahrali zvuky riečok, vodopádov, štebotanie vtákov a bzučanie hmyzu. Podľa slov hovorcu britskej spoločnosti cestujúci ani nemusí zaregistrovať zvuk alebo hudbu, ale pôsobí to upokojujúcim dojmom.
Nebezpečné airbagy
Takmer každé auto je dnes vybavené nenahraditeľnými airbagmi, ktoré sa pri náraze do prekážky prudko nafúknu a zabránia zraneniam pasažierov. Ako vedľajšie účinky sa však môžu objaviť problémy so sluchom. Zistili to dvaja lekári z amerického Michiganu, ktorí pozorovali vplyv prudkého nárazu airbagov na 20 pacientov. Asi polovica z nich sa sťažovala na poškodenie sluchu. Najviac to pociťovali tí, ktorých zasiahli postranné airbagy, pretože tieto sa nafukujú v tesnej blízkosti uší. Niektorí pacienti museli dokonca podstúpiť operáciu ucha. Lekári však nie sú proti používaniu airbagov.