Kniha naivných hriechov je podľa S. Štepku určená všetkým tým, ktorým niečo hovorí RND. "Chcem totiž, tak trochu roztopašne, dať nazrieť pod košeľu otca divadla na jeho divadelné znamienka. Mimochodom, nič svetové, ale - moje. A keď hovorím moje, myslím tým - s dovolením - aj naše." Kniha je záznamom zo siedmich divadelných predstavení Radošinského naivného divadla (Ženské oddelenie, Vygumuj a napíš, Lás-ka-nie, Materské znamienko, Kino Pokrok, Tata, Konečná stanica) z predchádzajúceho desaťročia, ale aj malou rekapituláciou tridsiatich piatich rokov pôsobenia RND.
Hana Zelinová: Alžbetin dvor * Slovenský spisovateľ, Bratislava 1998
Vďaka neustálemu záujmu čitateľov o osudy rodiny Fabiciovcov, turčianskych zemanov, od konca 18. storočia vychádza už tretí raz vrcholné dielo románovej trilógie (a vari aj celej autorkinej románovej tvorby) najčítanejšej slovenskej spisovateľky.
Carl Gustav Jung: Archetypy a kolektívne nevedomie - II. časť * Preklad: A. Münzová o Knižná dielňa Timotej, Košice 1998
Ďalší opus z pripravovaného súborného diela C. G. Junga (1875 - 1961), ktorý patrí k najvýznamnejším postavám analytickej psychológie, dnes považovaného za mysliteľa 21. storočia.
Michal Záleta: Bratia v dažďoch (kniha prvá); Bratia vo víchrici (kniha druhá) * Iris, Bratislava 1998
"Po dlhom čase je tu vojnový román so šancou zaujať čitateľa. Aj čitateľa, ktorý vojnu nezažil - a takých je nás väčšina. Je totiž o nás alebo ak chcete - aj o nás. Vari všetci v sebe nosíme obraz vojny - v našich génoch, v pamäti rodu; je dokonca prítomný i v našej obci a širšej pospolitosti, ktorú naďalej rozdeľuje - na našich a vašich," píše na obálke prvej knihy známy slovenský novinár a publicista V. Jancura. (pet)