Stúpenci opozičného politika a bývalého prezidenta S. Berishu v pondelok na čas obsadili budovu parlamentu, vlády, štátneho rozhlasu a televízie. Podľa ministerstva vnútra povstalci tieto inštitúcie ešte v ten večer opustili a v súčasnosti sú pod kontrolou vládnych poriadkových síl. Zrážky medzi políciu a povstalcami si doposiaľ vyžiadali 3 mŕtvych a 14 zranených. Albánsky prezident R. Mejdani a premiér F. Nano označili posledné udalosti za "pokus o prevrat" a obvinili S. Berishu a jeho Demokratickú stranu z podnecovania násilia v Albánsku. Berisha zorganizoval včera protestnú demonštráciu aj napriek výslovému zákazu socialistickej vlády, ktorá hrozila brutálnym zásahom proti demonštrantom. Nakoniec protestná akcia opozičných síl v centre Tirany prebehla v celkovo pokojnej atmosfére. Na Skanderbegovom námestí v Tirane síce čakali početné policajné jednotky, tie však proti pokojným a vcelku tichým demonštrantom nezasiahli.
Polícia síce v pondelok dostala príkaz, aby bez varovania začala paľbu do každého, kto útočí na štátne inštitúcie, avšak včera bol tento príkaz údajne zrušený po tom, ako vláda dostala od Berishu ubezpečenie, že jeho stúpenci sa zdržia všetkých aktov násilia. Policajtom včera zvýšili platy údajne o 50 až 100 percent, oficiálne preto, aby bola "zvýšená ich motivácia v boji proti zločinu". Demonštranti sa predpoludním zišli pri sídle PDSh, ktoré sa nachádza asi 500 metrov od Skanderbegovho námestia, kde demonštrácia mala vyvrcholiť. Berisha v prejave k svojim stúpencom vyhlásil, že sa chce vyhnúť "všetkým aktom násilia". Tomuto tónu ale spočiatku nezodpovedala nálada jeho prívržencov, ktorí skandovali "Smrť Nanovi", "Preč s diktatúrou" a "Berisha prezident". Okolité ulice lemovali desiatky policajných áut vrátane dvoch tankov a stovky policajtov vybavené štítmi a samopalmi.
Albánske ministerstvo vnútra včera oznámilo, že budú zmobilizované špeciálne policajné jednotky s cieľom odzbrojiť tisícky Berishových stúpencov. K operácii vraj dôjde "čo najskôr". V Tirane kolujú špekulácie o eventuálnom odstúpení premiéra Fatosa Nana. Vládnu obavy, že tento krok môže viesť k ďalším nepokojom. Socialisti nevylučujú, že by v budúcich hodinách mohlo dôjsť k personálnym zmenám vo vláde, avšak o Nanových plánoch sa nezmieňujú. Nevylučuje sa však ani jeho odstúpenie.