Česť britskej koruny bola v piatok opäť po piatich dňoch obnovená, keď samozvaný generálny konzul neexistujúceho Patagónskeho kráľovstva Jean Raspail vrátil britskému veľvyslanectvu v Paríži mierne potrhanú zástavu, ktorú ukoristil počas invázie jeho ľoďstva na neobývané britské súostrovie Minquiers v Lamanšskom prieplave. Dobyvatelia z Patagónskeho kráľovstva tam totiž vymenili britskú vlajku za vlastnú a odplávali späť do Francúzska. Excentrický Francúz pri vrátení britskej vlajky však varoval, že jeho flotila uskutoční začiatkom budúceho storočia na britské ostrovčeky rovnaký nájazd, nakoľko jeho kráľovstvo naliehavo potrebuje územie. Sedemdesiattriročný spisovateľ tvrdí, že je vzdialeným príbuzným Antoina de Tounensa, ktorý pred storočím na opustenom území argentínskej Patagónie vyhlásil krátkotrvajúce kráľovstvo.
FLIRTUJTE A BUDETE VO FORME
Nevinné flirtovanie utužuje zdravie a prispieva k celkovej premene osobnosti, tvrdí fínska odborníčka Eily Kaarresalo-Kasariová. "Flirtovanie je ako hra na klavíri, je treba cvičiť každý deň, aby ste sa to naučili," vyhlásila autorka knihy o umení flirtovania. Autorka sa domnieva, že flirtovanie je prirodzenou súčasťou priateľských vzťahov medzi mužom a ženou. Napríklad ľahké dotknutie sa nôh kolegu pod pracovným stolom či príjemný úsmev neznámej osoby stimuluje ďalšiu aktivitu počas dňa a vytvára príjemnú atmosféru v práci. Najdôležitejšie je však poznať vo všetkom mieru a včas zatiahnuť "ručnú brzdu".
KRÁĽ KLEPTOMANOV VYPOVEDANÝ Z RAJA
Zákaz vstupu do supermarketov nariadil mužovi, ktorého nazývajú "kráľom kleptomanov", sudca z talianskeho mesta Turín. Päťdesiatdvaročný zlodej má riadne zamestnanie, pracuje ako šéf oddelenia istej turínskej spoločnosti, avšak zakaždým, keď vstúpi do nejakého supermarketu, zmocní sa ho neprekonateľné nutkanie kradnúť peňaženky a tašky. Vôbec ho pritom nezaujíma ich obsah a v mnohých prípadoch ukradnuté veci vráti a ospravedlní sa. Za posledný rok sa ocitol pred súdom pre obvinenia z lúpeže a pokusu o lúpež až desaťkrát.
ZÁHADNÉ OTRAVY
V Japonsku stále stúpa počet prípadov záhadných otráv. U väčšiny poškodených osôb sa príznaky otravy dostavili po požití nápoja alebo jedla z automatov. Polícia vo väčšine prípadov otráv našla na fľaši nápoja zapečatenú dierku, dosiaľ sa jej však nepodarilo ani jeden z prípadov bližšie objasniť. Koncom augusta došlo v Japonsku k pokusu o masovú otravu, keď 20 žiakov a jeden učiteľ z tokijskej strednej školy dostali poštou dezinfekčný prostriedok označený nálepkou diétny liek. Študent, ktorý prípravok vypil, je dodnes hospitalizovaný.
OTRÁVENOU MRKVOU NA KRÁLIKOV
Austrálski vedci sa rozhodli nasadiť v boji proti premnoženej populácii králikov mrkvu nainfikovanú vírusom králičieho moru, ktorý zabíja hlodavce v priebehu 40 hodín. Králiky do Austrálie v 19. storočí priviezli európski kolonizátori a tie sa vzhľadom na nedostatok prirodzených nepriateľov rýchlo rozmnožili a v súčasnosti je ich počet odhadovaný na viac ako 100 miliónov. Králičia populácia vo voľnej prírode každoročne spôsobuje škody odhadované na 400 miliónov dolárov. Smrtiaci calicivírus je v Austrálii známy už tri roky, doposiaľ propagovaný spôsob odchytu králikov a infikovanie vypúšťaním späť do voľnej prírody však nepriniesol želané výsledky. (ČTK, TASR)