komisia trojky, ktorá pozostáva zo zástupcov oboch komôr parlamentu (Rady federácie a Štátnej dumy) a vlády. Väčšina návrhov zodpovedá požiadavkám komunistov a je v ostrom protiklade k antikrízovému programu doterajšej vlády Sergeja Kirijenka. Práve komunisti, ktorí sú najsilnejšou frakciou v dolnej komore parlamentu, podmienili svoj súhlas schválenia Viktora Čenomyrdina na poste predsedu vlády od prijatia tohto programu. Podľa projektu má štát emisiami peňazí a s pomocou rezerv centrálnej banky obnoviť likviditu obchodných bánk. Na druhej strane má zas kabinet sprísniť kontrolu práce bánk a zaručiť zaistenie vkladov obyvateľstva. Zákon o zoštátnení podnikov so strategickým významom sa má vypracovať do 1. marca 1999. Ide pritom o dočasné znárodnenie „s cieľom reštrukturalizácie a účinnejšej práce podnikov“. Do konca roka má parlament prijať tiež zákony o zachovaní prirodzených monopolov.
Prvá reakcia Kremľa na antikrízovú „politickú dohodu“ bola však včera negatívna. Ako vyhlásil Jeľcinov hovorca Sergej Jastržembskij, niektoré návrhy trojstrannej komisie, osobitne tie, ktoré sa týkajú presunu časti právomocí od prezidenta k Štátnej dume a Rade federácii, sú „zjavne prehnané“. Kremeľský predstaviteľ však súčasne podotkol, že iniciatíva tzv. trojky obsahuje aj „svieže, neštandardné“ idey. Podľa Jastržembského prezidentská administratíva si predložený dokument pozorne preštudovala a pripravila „ústretové návrhy“. Jeľcin aj navzdory pálčivej krízy v krajine zostáva mimo Kremľa. Včera sa zdržiaval vo svojej rezidencii Rus zhruba 100 kilometrov od Moskvy. Kremeľskí činitelia popierajú, že v tak vážnom čase pre ruskú ekonomiku by Jeľcina nútili zdržovať sa mimo Moskvy zdravotné dôvody. Prezident, ktorý ukončil v piatok päťtýždňovú dovolenku, je povestný tým, že ak udrie kríza, zmizne z očí verejnosti. Jeho najnovšie zmiznutie vyvolalo dohady, že čerstvý predseda vlády Viktor Černomyrdin sa chystá obsadiť miesto svojho šéfa.
Trh s valutami sa včera v Moskve prakticky zrútil, väčšina zmenární zahraničnú menu nekupovala a ani nepredávala. Pokračujúca nejasná situácia na moskovskej medzibankovej burze a obavy z krachu bánk predĺžili rady pred dverami komerčných bánk. Drobní sporitelia sa opäť snažili vybrať svoje vklady zo svojich osobných vkladov: väčšina neúspešne.