4. 11. Koaličná 83-ka zrušila privatizačné rozhodnutia Moravčíkovej vlády.
14. 12. NR SR zvolila za predsedu NKÚ Štefana Balejíka, ktorý je podľa F. Javorského agentom ŠtB.
1995
11. 1. Opozícia podala na Ústavný súd podnety na preskúmanie ústavnosti novely o veľkej privatizácii a zákona o zrušení privatizačných rozhodnutí Moravčíkovej vlády.
16. 1. V okresoch boli vytvorené akčné päťky kolície.
3. 2. "Išli by sme ešte ďalej," povedal V. Mečiar na otázku, či by korigoval niektoré rozhodnutia z parlamentnej noci.
12. 4. J. Magula uviedol, že zákaz disponovať s akciami Sporofondu je "v záujme občanov".
10. 10. Riaditeľ Concordie Mana zastavil s okamžitou platnosťou vydávanie denníka SME, ktorý vyšiel v tento deň v š. p. Danubiaprint.
1996
6. 3. Vypukla aféra okolo predaja auta Sylvie Gašparovičovej Ford Escord pre Sylviu Gašparovičovú za 45 000 Sk.
2. 4. SME informovalo, že v DR Slovenskej sporiteľne sú aj J. Porvazník, predseda výkonného výboru FNM SR, J. Mazár, poradca J. Ľuptáka, D. Hudeková, manželka Ľ. Hudeka.
26.4. Dzurinda oznámil, že Baránik (HZDS) a Garai (ZRS) sú v riadiacich orgánoch Elektrosvit Nové Zámky.
4. 5. Vyšlo najavo, že prezident Prezídia FNM Gavorník je generálnym riaditeľom IRB-LEAS, samostatnej dcérskej spoločnosti IRB, pričom poberá zmluvnú mzdu 35 tisíc mesačne a podiel na tohoročnom hospodárskom výsledku vo výške 100 % - maximálne 420 tis. Sk.
1. 8. Prezídium FNM SR schválilo 41 rozhodnutí o priamych predajoch, medzi nimi aj predaj 45,9 percenta akcií Nafta Gbely, predaj akcí Danubiaprintu a Hydrostavu.
13. 8. Na zasadnutí vlády sa prerokúval materiál o výsledkoch kontroly Úradu vlády a NKÚ. Kontrola zistila, že licencie na vývoz obilia od jesene minulého roka boli v niekoľkých prípadoch vydané protiprávne a nerešpektovali zákony a uznesenia o zákaze vývozu obilia, ktorý urobil Štátny fond trhovej regulácie v októbri 1995.
27. 8. Po vláde SR potvrdila nezákonný vývoz 600 tisíc ton obilia zo Slovenska aj kontrola NKÚ.
1. 10. Bacovi, ktorý nespochybnil výsledky kontroly kauzy obilie, vyslovili poslanci dôveru.
2. 10. Predstavitelia zamestnaneckej a. s. Výskumného šľachtiteľskeho ústavu Selekt Bučany oznámili, že ich projekt napriek prísľubu "všimného" vo výške pol milióna pre ZRS vo FNM neprešiel.
25. 10. Syn poslankyne Lazarovej sprivatizoval horskú chatu na Popradskom plese len za 6 mil. Sk. "Je to normálny predaj tak, ako keď si kúpite topánky, auto, dom," povedala Lazarová.
7. 11. Kalman priznal, že v Bratislave vlastní dva štvorizbové byty - prvý získal od odborov v čase pôsobenia v KOZ, druhý od FNM ako vicepremiér.
1997
20. 10. Vláda navrhla tlači zvýšiť daň z pridanej hodnoty (DPH) zo 6 na 23 percent, ak reklama, inzercia a erotika bude tvoriť viac ako 10 % obsahu novín.
5. 12. IRB vinou nedostatku likvidity prestala plniť záväzky voči klientom. Za desať mesiacov roka 1997 dosiahla IRB stratu 1,3 mld korún.
19. 12. Valné zhromaždenie IRB navrhlo navýšenie základného imania o 1 mld korún. Nezišiel sa však dostatočný počet akcionárov a zhromaždenie bolo zrušené. Vladimír Masár oznámil, že Národná banka Slovenska navrhla v IRB nútenú správu. Neskôr poskytla NBS Investičnej rozvojovej banke sumu 10 mld korún.
1998
1. 8. B. Schmögnerová zverejnila skutočnosť, že SP sprivatizovali ľudia blízki A. Rezešovi.