Skromne oblečenému čínskemu utečencovi sa podarilo prežiť let zo Šanghaja do Tokia v trupe lietadla v priestore pre koleso. Dvadsaťtriročný muž, oblečený iba v ľahkej košeli a nohaviciach, sa ukrýval v lietadle spoločnosti Northwest Airlines, ktoré letelo vo výške 10 000 metrov. V takejto výške panuje podľa meteorológov večný mráz mínus 27 stupňov Celzia. Chlapíka, ktorý údajne túžil v Japonsku pracovať, našiel zamestnanec letiska a s omrzlinami nôh ho previezli do tokijskej nemocnice.
OSEMNOHÍ ZÁPASNÍCI
Školské úrady juhofilipínskej provincie Cotabato zakázali pavúčie zápasy. Dôvodom neboli obavy o osudy týchto zaujímavých, aj keď niekedy nie veľmi príjemných živočíchov, ale skutočnosť, že žiaci miestnych škôl pre podobnú zábavku častokrát vo veľkom zanedbávali svoje školské povinnosti. Zákaz vstúpil do platnosti uplynulý týždeň, keď školskí úradníci s prekvapením zistili, že stále viac žiakov namiesto chodenia do školy loví pavúky, ktoré potom nechávajú na vetvičkách bojovať proti sebe. Ich boj je veľmi prudký a trvá iba niekoľko minút - končí sa v momente, keď sa víťazovi podarí súpera úplne znehybniť vo svojej sieti. Tí najlepší gladiátori končia v zápalkových škatuľkách, kde ich majitelia uchovávajú do ďalšieho bojového vystúpenia. Skúsený bojovník sa dá aj kúpiť a jeho cena môže dosiahnuť až sto filipínskych pesos, teda asi 2 a pol dolára.
DRAHÝ ZOSNULÝ
Rodina Petra Harmanna sa so smrťou svojho predčasne zosnulého brata a švagra Hansa-Dietera nemohla zmieriť, a tak si ho iba deň po pohrebe na vlastnú päsť exhumovala. Harmann, jeho manželka Maria a ich dve deti vo veku 12 a 16 rokov, obyvatelia nemeckého mesta Olpe, si pri truhle príbuzného zopakovali prípitok šampanským na jeho pokojný odpočinok a potom ho znovu uložili do hrobu. „Chceli sme sa iba ešte raz rozlúčiť,“ zdôvodnili svoj krok manželia Harmannovci. Súd však ich žiaľ za príbuzným nekvalifikoval ako dostatočný dôvod na protiprávne vykopanie pochovaného a oboch manželov potrestal peňažnými pokutami.
POZOR NA „LAST MINUTE“
Stále viac Rakúšanov a Nemcov sa pre cieľ svojej dovolenkovej cesty rozhoduje na poslednú chvíľu. Takzvané last minute zájazdy sú totiž považované za mimoriadne výhodné a zákazníci od nich očakávajú 25 až 50-percentnú úsporu oproti pôvodnej cene. Nemecký časopis Plus skúmal 40 takýchto ponúk cestovných kancelárií a dospel k záveru, že záujemcovia nezriedka za zájazd zaplatia regulárnu katalógovú cenu. V niektorých prípadoch musia dovolenkári pre svoju cestu na poslednú chvíľu vynaložiť väčšie úsilie pri jej výbere, ako keby si rezervovali normálny zájazd. Príčinou sú cenové rozdiely medzi jednotlivými cestovkami - to, čo jedna ponúka ako zlacnenú top-ponuku na trhu zájazdov last minute, nájdu zákazníci u druhej spoločnosti za ešte výhodnejších finančných podmienok v normálnom katalógu, s ubytovaním v tom istom alebo porovnateľnom hoteli.
DOBRÁ PARTIA
Texaský ropný barón Mike Mullen patrí medzi tých, ktorí sa presvedčili, že peniaze a televízia sú zázračnou kombináciou. Pred časom sa totiž ako hosť v relácii o starých mládencoch-milionároch známej moderátorke Oprah Winfreyovej vyznal, že matka pre tri deti z predchádzajúcich dvoch manželstiev je tým, čo mu ešte chýba k impériu odhadnutému na 34 miliónov dolárov. V krátkom čase dostal 49-ročný boháč 39 tisíc ponúk od slobodných záujemkýň z celého sveta. Na pretriedenie tejto hŕby sobášnych ponúk si preto najal právnika, ktorý mu nakoniec má predložiť užší výber so starostlivo preskúmaným životopisom. Mullenova budúca má pritom spĺňať dve základné kritériá - má byť pekná a vzdelaná. (TASR, ČTK)