Dve monarchove štandardy, ktoré počas piatkového pohrebu pozostatkov posledného ruského cára Mikuláša II. pokrývali jeho truhlu, získali dve z najvýznamnejších petrohradských múzeí. V rozhovore pre agentúru ITAR-TASS to v sobotu uviedol petrohradský štátny heraldik Georgij Vilinbachov. Jedna zo štandárd poputovala do Múzea histórie mesta, druhá - do slávnej Ermitáže. Tradícia zabaľovať počas poslednej rozlúčky rakvy zosnulých cárov do štandardy, znázorňujúcej monarchov emblém na žltom pozadí, siaha do čias Petra Veľkého, povedal heraldik. Dodal však, že žiadna zo štandárd predchádzajúcich cárov sa v muzeálnych zbierkach nezachovala.
ROZCHOD RIEŠIL GRANÁTOM
Istý výbušný Grék sa rozhodol vyriešiť svoju odmietnutú lásku netradičným spôsobom: cez okná hodil do domu svojej bývalej priateľky dva ručné granáty. Útok 57-ročného milenca, mimochodom, aténskeho učiteľa karate, však zranil dve celkom nevinné osoby - matku a brata mladej ženy. Odmietnutý karatista sa už predtým pokúsil svojej 35-ročnej bývalej najdrahšej niekoľkokrát ublížiť. Nielenže sa ju pokúsil uškrtiť, ale skúšal jej aj podpáliť dom. Pretože napriek citovému zraneniu tento prípad presiahol hranice bezpečnosti, polícia v súvislosti s ním začala vyšetrovanie.
PRILEPIL SA NA TOALETU
Američan Charles Hales z mesta Jackson v štáte Mississippi žiada 50 000 dolárov odškodného od spoločnosti Boyd Gaming Corp. vlastniacej kasíno vo Philadelphii, v ktorom sa žalujúci prilepil na toaletu natretú lepidlom. Nešťastný hazardný hráč tvrdí, že bol donútený pohybovať sa po kasíne iba s uterákom okolo bedier, ktorý zakrýval jeho chúlostivú situáciu, až kým mu toaletnú dosku nevypáčili od zadnej časti tela. Manažér Silver Star Casina poprel, že by sa na ich toalete našli nejaké stopy lepidla a tvrdí, že ich záchodové misy majú vymeniteľné papierové pokrývky. Žalujúci je však presvedčený, že lepidlo musel na toaletu naniesť nejaký hráč, ktorý predtým prišiel o kopu peňazí.
INTERNET POŽIERA ČAS
Využívanie nových médií, akými sú napríklad celosvetová počítačová sieť Internet alebo iné prostriedky modernej komunikácie, ľudí skôr pripravia o množstvo času a nie, ako sa mylne domnievajú, im ho ušetria. Tvrdí to prominentná nemecká výskumníčka Irene Neverlaová v rozhovore pre časopis Psychology Today (Psychológia dnes). Je pravda, že Internet „neustále“ spája ľudí na celom svete a prináša obrovské množstvo poznatkov a informácií, ale podľa Neverlaovej táto situácia u nich vyvoláva skôr dilemu, ako prináša úžitok. Neverlaová konštatuje, že aj v tomto prípade platí - čím sú informácie dostupnejšie, tým viac užívateľ túži po ďalších. Táto potreba mu v konečnom dôsledku pohltí obrovské množstvo času. (TASR)