BRATISLAVA (PRE SME - av) - Štvrté podujatie majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale - West Beach Volley Cup `98 bude dnes a zajtra v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí. Organizátorom podujatia je Asociácia plážového volejbalu v spolupráci s Activity Promotion a hlavným sponzorom spoločnosť Slovak International Tabak, a. s. Po tomto podujatí čaká na plážových volejbalistov už len záverečný turnaj začiatkom augusta na Sĺňave pri Piešťanoch.
Po troch turnajoch, ktoré sa odohrali vo Zvolene, na Myjave a v Košiciach - sú na čele mužského rebríčka vlaňajší víťazi Nemec, Procházka s počtom 324 bodov. Druhé miesto si vybojovali Kuchta s Biječekom (300 bodov) a tretia v poradí je dvojica Kimijan, Cibula s celkovým súčtom 264 bodov. Medzi ženami dominovali dvojice Adamová, Strašáková so 145 bodmi, sestry Opatovské so 105 bodmi a na treťom mieste je zatiaľ dvojica Pešková, Benková s celkovým súčtom 100 bodov.
V sobotňajšom turnaji v Bratislave sa divákom predstaví 16 mužských a 12 ženských dvojíc. Najlepší mužský tím obdrží za víťazstvo 13 200 Sk, víťazná ženská dvojica dostane 5750 Sk. Prvé zápasy sa začnú už o 9.00 h. Súčasťou podujatia bude exhibičný zápas osobností, v ktorom si preveria svoje volejbalové zručnosti členovia hudobnej skupiny CHAOZZ proti politikom Pavlovi Kanisovi a Petrovi Weissovi. Semifinálové zápasy West Beach Volley Cup `98 odštartujú v nedeľu o 9.00 hodine. Predpokladané finále sa uskutoční o 15.00 h a po ňom bude nasledovať záverečné vyhodnotenie a odovzdávanie cien.
Autor: av