"V Silverstone som mal zo súťaže zážitok, dynamický okruh a dážď ho umocnili. Boli to moje najvydarenejšie preteky. Po nie práve úspešnom tréningu som vyštartoval z 22. miesta, do ôsmeho kola som predstihol okrem iných aj Francúzov Paula Belmonda (syn známeho herca - pozn. red.), Gosselina či Taliana Giacomelliho. Potom začalo husto pršať a jeden okruh pred plánovanými 15 kolami rozhodcovia preteky predčasne ukončili. Potešili všetkých jazdcov, lebo už nebolo vidieť ani na prednú časť kapoty..."
# O niekoľko hodín sa podobná situácia s dažďom zopakovala aj v pretekoch formuly 1. Nemali ich rovnako odmávnuť, keď sa lialo ako z krhly?
"Mali. Jazdilo sa v neregulárnych podmienkach. Chápem Fína Häkkinena na McLarene, že bol nahnevaný - po tom, čo vošlo na trať bezpečnostné vozidlo, stratil na čele veľký náskok a nakoniec ho predstihol Michael Schumacher na Ferrari. Aj keď Häkkinen nemá moje sympatie. Po vydarenom úvode sezóny je neuveriteľne namyslený, arogantný. Ťažko sa dá s ním rozprávať. Schumacher je oproti nemu "amatér". Každopádne sa však záver pretekov v Silverstone zapíše do histórie F 1 ako veľmi sporný, organizátori ich ukončili vskutku nešťastne. Vzťahy v zákulisí budú tým ešte dusnejšie."
# V Silverstone ste mali premiéru. Čo vás ešte zaujalo?
"Obrovský záujem ľudí. Trvalo hodnú chvíľu, kým sme sa dostali na trať. Pravdaže, piloti F 1 sa dopravujú z hotela na okruh vrtuľníkmi a v jednu chvíľu letelo vo vzduchu vari až pätnásť strojov."
# V štartovom poli Porsche Supercupu nastúpil ako hosť bývalý vynikajúci francúzsky tenista Henry Leconte - a neviedol si zle. Skončil na 15. mieste. Čo vy na to?
"Príjemne ma prekvapil. Samozrejme, mal za sebou už testovacie jazdy. Ale vzhľadom na to, že sa išlo v sťažených podmienkach na mokrom okruhu, jazdil veľmi dobre. A je to aj príjemný spoločník."
# Najbližšie preteky vás čakajú o necelé dva týždne v Rakúsku na okruhu A-1, potom príde Hockenheim. Už ste sa v štartovom poli mohli zorientovať. Aké máte najbližšie ciele?
"Chcel by som sa vo výsledkoch dostať do prvej desiatky."