Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

V B-kategórii MS v in-line hokeji začína dnes Slovensko s Austráliou

BRATISLAVA (SME - on) - Včerajšie horúce počasie v Bratislave lákalo k vode, živo však bolo aj na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Ružinove. Zápasom Holandsko - Veľká Británia sa dnes začne turnaj B-kategórie majstrovstiev sveta v hokeji na kolieskový

ch korčuliach. Všetkých osem účastníkov šampionátu už trénovalo na plastovom povrchu ZŠ, domáce Slovensko má na úvod za súpera Austráliu. "Podľa mňa sa o prvenstve rozhodne medzi trojicou Holandsko, Slovensko a Švédsko," povedal vedúci výpravy Švédska Tibor Gregor, rodák z Trenčína, ktorý už 15 rokov žije v Štokholme. Pravda, rátal s tým, že na poslednom direktoriáte pred MS sa dorieši účinkovanie tímu Českej republiky, ktorá sa päť minút pred dvanástou rozhodla, že namiesto finančne nákladnej cesty do Anaheimu v USA na turnaj A-kategórie MS dá prednosť "béčku" u susedov. Vymenila si tak miesto s Talianskom, ktoré pôvodne malo štartovať v B-kategórii. Podľa prípravných stretnutí v ČR možno porovnať silu jednotlivých mužstiev: Švédsko minulý týždeň v Chocni vyhralo nad ČR 9:7 a prehralo 4:8, Slovensko remizovalo u našich západných susedov 7:7. "Nehrali sme v kompletnej zostave, chýbali nám Staroň, Franta i Bukna. Na šmykľavom povrchu sme sa trochu trápili. V Bratislave je lepšia plocha," poznamenal tréner tímu SR Vladimír Lukscheider. Na dnešné stretnutie ráta do bránky s Fatulom (náhradník Masztics) a v poli sa budú striedať štvorice: Sakáč, Hegyi, Šturc, Franta - Mrena, Štefanovič, Šoóky, Liška - Bukna, Veber, Staroň, Tománek. Pripravení sú Novosedlík, Varga. Slovensko hrá v základnej skupine s Austráliou, Holandskom, V. Britániou. V druhej štvorici sú Japonsko, Argentína, ČR, Švédsko. Finále je na programe v nedeľu, víťaz turnaja postúpi do A-kategórie MS.

Dnešný program, Bratislava: Holandsko - V. Británia (14.30), Austrália - Slovensko (17.00), Japonsko - Švédsko (19.30). Trnava: ČR - Argentína (17.00).

Najčítanejšie na SME