aviť nový plán na podporu krízového bankového sektora. Informácie, na základe ktorých americká stíhačka vystrelila raketu na iracký radarový objekt, mali iba mierny vplyv na vývoj dolára voči jenu. Investori počas celého obchodovania predávali doláre za marky, čím reagovali na avizované zavedenie „premosťovacej banky“, ktorá má riešiť najmä problémy bankového sektora. Dolár sa v utorok uzatváral voči marke na zníženej úrovni 1,8080 DEM/USD, kým voči jenu dosahoval úroveň 138,93 J/Y/USD. Americká mena poklesla aj voči švajčiarskemu franku na 1,5205 CHF/USD. Britská libra sa vyšplhala voči doláru z pondelkových 1,6665 USD/GBP na utorkových 1,6677 USD/GBP.
Dolár skončil v stredu na zmiešaných úrovniach, keďže jen bol podporený nádejami v stimulačný efekt zníženia daní v Japonsku, pričom marka poklesla na 2,5-mesačné minimum pre vysoké riziko nemeckých firiem v Rusku. Dolár dosiahol úroveň 1,82 DEM, čo je najvyššia úroveň od polovice apríla. Príčinou boli obavy, že dolná komora ruského parlamentu sa nebude ponáhľať so schvaľovaním všetkých opatrení, ktoré sú potrebné pre získanie úverov od Medzinárodného menového fondu.
Japonský jen pokračoval v miernom raste, keďže dnes sa očakáva zverejnenie plánov vytvorenia tzv. „premosťovacej banky“, ktorá bude chrániť finančne zdravých dlžníkov v prípade krachu veriteľskej banky. Japonský bankový systém je jedným z najproblematickejších častí ekonomiky krajiny. Na trhu rastie optimizmus, že „premosťovacia banka“ bude prvým krokom na vyčistenie bankového systému od množstva nedobytných úverov v odhadovanej výške 600 mld USD. Táto skutočnosť pôsobí na dolár negatívne od pondelka. Dolár skončil v stredu voči jenu na 137,92 JPY, čo predstavuje pokles z utorkového záveru 138,93 JPY. Voči marke dolár vzrástol na 1,8185 DEM z úrovne 1,8080 DEM.
Dolár vo štvrtok voči jenu vzrástol, keďže investori reagovali chladne na program japonskej vlády, zameraný na vyriešenie problémov značných nedobytných úverov v japonskom bankovom sektore. Aktivita na trhoch bola nízka, lebo obchodníci sa pripravovali na piatkový sviatok Dňa Nezávislosti. Takmer nik nereagoval na júnové údaje o nezamestnanosti v USA. Dolár vzrástol voči jenu takmer o 4 jeny, čím sa skončilo dvojdňové obdobie predajov. Japonsko totiž nepridalo do svojho ekonomického balíka žiadne nové opatrenia. Balík má vyriešiť problém nahromadených nedobytných úverov v bankovom sektore Japonska vo výške 600 mld USD. Voči jenu skončil dolár na 141,27 JPY, čo v porovnaní s predchádzajúcim dňom predstavuje rast z 137,92 JPY.
Na európskych trhoch zaznamenal dolár v piatok voči marke a jenu pokles. Na amerických trhoch sa totiž neobchodovalo, pretože obchodníci si vzali dovolenky pred sviatkom Dňa Nezávislosti 4. júla. Japonská mena bola podporená očakávaniami na trhu, že japonská vláda uvažuje o znížení daní z príjmov. Hoci je vysoko nepravdepodobné, že vláda sa k takémuto kroku rozhodne hneď, jen bol podporený signálom, že japonská vláda sa aspoň uberá správnym smerom. Marka bola podporená zverejnením údajov o nezamestnanosti v Nemecku, ktoré boli lepšie, ako sa očakávalo. Počet nezamestnaných poklesol v júni v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o viac ako 120 000 osôb, čím miera nezamestnanosti poklesla na 10,5 % z májovej úrovne 10,9 %. Analytici očakávali pokles nezamestnanosti iba o 100 000 osôb. Údaje o nezamestnanosti v Nemecku mali negatívny vplyv na britskú libru, ktorá poklesla po prvý raz po týždni pod úroveň 3,00 DEM. Libra bola zasiahnutá aj skutočnosťou, že tempo rastu v britskom sektore služieb sa spomalilo štvrtý následný mesiac na najnižšie úrovne dvoch rokov. Juhoafrický rand pokračoval v páde na historické minimá, pričom na budúci týždeň sa neočakáva jeho oživenie. Na konci piatku sa rand obchodoval voči doláru na 6,38, čo v porovnaní s predchádzajúcim týždňom predstavuje pokles o 10 % a od začiatku roku o 30 %.