rakúskej Národnej rady Heinzom Fischerom sa F. Nano vyjadril, že Kosovo by malo byť popri Srbsku a Čiernej Hore treťou konštitučnou zložkou federatívnej Juhoslávie.
K vyriešeniu súčasného konfliktu by mohlo prispieť aj vytvorenie regionálneho parlamentu v kosovskej metropole Prištine, dodal albánsky premiér. Hans Fischer zároveň podčiarkol význam rokovaní medzi všetkými stranami konfliktu a rovnako vyzval na riešenie v rámci jestvujúcich štátnych hraníc.
Politika juhoslovanského prezidenta Slobodana Miloševiča radikalizuje aj albánske obyvateľstvo v Kosove. Skôr, ako sa situácia úplne vyhrotí, musia sa uskutočniť trvalé vojenské opatrenia. Albánsko je pripravené poskytnúť k dispozícii celé svoje teritórium, aby sa zastavila srbská vojenská mašinéria, uvádza sa ďalej v správe nemeckej agentúry DPA. F. Nano poukázal ďalej na to, že aj v samotnej Juhoslovanskej zväzovej republike došlo k zmene zmýšľania. Stále viac brancov uteká z armády. Rovnako aj vývoj v Čiernej Hore vedie k tomu, že federálna politika doterajšieho kurzu má čoraz menšiu podporu.