SDK, ktorí im ponúkli vysokú sumu peňazí (údajne až 10 tisíc slovenských korún) za to, že budú spolupracovať - prirodzene svojimi článkami, v ktorých mali "zohľadňovať" aktuálne potreby SDK. Všetci traja spomenutí novinári to ostro odmietli. Je však jasné, že v slovenskej novinárskej obci sa našli i menej odolné charaktery."
28. 5. 98 - "Dôrazne to odmietame a pokiaľ pán Hríb nepodloží svoje tvrdenia faktami, budeme to považovať za cielenú provokáciu voči SDK," vyhlásil hovorca SDK M. Lengyel. Líder SDK M. Dzurinda konštatoval, že "jeho sa celá vec vlastne vôbec netýka". Slovenský syndikát novinárov vydal stanovisko, v ktorom obvinil autora článku z porušenia novinárskej etiky, pretože iba anonymne naznačil snahu o získavanie novinárov za úplatu. Traja redaktori - A. Krátky, D. Matejčíková a I. Stupňan potvrdili, že spolupracovníčka volebného štábu SDK A. Hosťovecká im ponúkala spoluprácu za odmenu za pozitívne informovanie o SDK.
29. 5. 98 - SDK vydala vyhlásenie, že nikdy nepodplácala a nebude podplácať novinárov. Zároveň oznámila, že spolupráca s Hosťoveckou bola ukončená a vyslovila dôveru šéfovi volebného štábu J. Paczeltovi. Predstavitelia DS sa novinárom ospravedlnili.
1. 6. 98 - A. Hosťovecká v rozhovore pre SME povedala, že oslovila celkom 19 novinárov, z ktorých 16 spoluprácu neodmietlo. Zdôraznila pritom, že všetci odmietli ponúknuté peniaze. Väčšina z nich nie je z redakcií. Sú to novinári píšuci na voľnej nohe, ktorí podnikajú a v podnikateľskej činnosti sa pohybujú okolo médií, povedala.
2. 6. 98 - "Otázka politickej zodpovednosti predstaviteľov SDK za činnosť volebného štábu je nám absolútne jasná," vyhlásil M. Dzurinda.
3. 6. 98 - TASR vydala zoznam 15. novinárov, ktorí údajne mali byť Hosťoveckou oslovení: Š. Hríb, A. Krátky, D. Matečíková, I. Stupňan, ktorí spoluprácu odmietli, Z. Kušová, Š. Vadocz, Z. Sujová, A. Vargová, M. Škopec, R. Snopeková, A. Vadkertiová, M. Fiťmová, P. Pavlík, A. Gottweisová, F. Meliš. Okrem A. Gottweisovej všetci dotknutí novinári aj spolu s Hosťoveckou označili zoznam za nepravdivý. Z. Sujová podala trestné oznámenie a žalovala TASR. Gottweisová uviedla, že s Hosťoveckou konzultovala určité problémy, pričom sa tiež dohodli na mimofinančnom vyrovnaní.
5. 6. - Redaktor A. Krátky vyhlásil, že pracovníčka mediálnej agentúry od neho žiadala "výkaz práce".
6. 6. 98 - J. Paczelt rezignoval z postu šéfa volebnej kampane. M. Dzurinda vyhlásil, že zoznam TASR je z dielne spravodajských služieb a sľúbil, že navštívi Hosťoveckú a skúsi ju presvedčiť, aby zverejnila svoj zoznam. Odmietol tvrdenie, že jeho tajomníčka H. Schühtanzová mu zoznam novinárov ukázala. "Absolútne to vylučujem," konštatoval. Redaktorka Pravdy N. Slišková vypovedala, že sa so Schühtanzovou o zozname rozprávala, pričom jej asistentka lídra SDK povedala, že Dzurindu o zozname informovala. V tejto chvíli je aféra uzavretá, vyhlásil Dzurinda. Na otázku, kedy bude vybraný nový šéf volebného štábu, odpovedal: "Neviem to odhadnúť. Okruh kandidátov zatiaľ nie je vybraný."
10. 6. 98 - Líder SDK informoval o tom, že minulý týždeň vycestoval za Hosťoveckou, aby splnil svoj sľub novinárom, ale nenašiel ju. "Bola nedostupná," oznámil.