bondov na rekordne nízke úrovne. Avšak snahy investorov vlastniť bezpečné nemecké marky namiesto neistých jenov mali nepriaznivý vplyv na hodnotu dolára voči marke. Marka bola podporená aj správami z uvoľnenia finančnej krízy v Rusku. Nemecké firmy totiž výrazne investujú na ruskom trhu. Pokles japonskej meny bol však spomalený obavami, že japonská centrálna banka bude intervenovať na devízových trhoch v prípade poklesu jenu na 140 JPY/USD.
Dolár skončil v pondelok voči jenu pod sedemročným rekordom 139,72 JPY/USD, dosiahnutým na začiatku dňa, avšak nad piatkovým záverom 138,78 JPY/USD. Skončil sa teda na 139,65 JPY/USD.
Dolár v utorok poklesol voči jenu po tom, čo sa objavili správy, že finanční predstavitelia vedúcich priemyselných krajín budú rokovať na adresu oslabenej japonskej meny a nepriaznivej finančnej situácie v Rusku. Marka skončila voči americkej mene na nižšej úrovni, keď obavy z ruskej finančnej krízy pretrvávali napriek zotaveniu na moskovskom finančnom trhu.
Obchodníci boli ostražití, nakoľko krajiny G7 môžu s vysokou pravdepodobnosťou schváliť intervenciu na posilnenie jenu vzhľadom na negatívny vplyv japonskej meny na už oslabené juhoázijské ekonomiky a ostatné transformujúce sa trhy. Dolár v utorok skončil voči jenu na úrovni 138,75 JPY/USD, keď poklesol z celodenného maxima 139,72 a pondelkového záveru 139,65 JPY/USD.
Voči marke dolár mierne vzrástol z 1,7790 na 1,7802 DEM/USD. Silné zotavenie na ruskom akciovom trhu a signály o pripravovanej pomoci krajín G7 Rusku na uzdravenie trhu presunulo určitý tlak na marku. Na začiatku stredajšieho obchodovania na devízových trhoch utrpeli dolár a marka pokles voči japonskému jenu. Príčinou boli očakávania, že krajiny G7 sa dohodnú na opatreniach na podporu japonskej meny. Dolár poklesol voči jenu na 137,50 JPY/USD z úrovne 139, dosiahnutej v noci v Ázii. Marka poklesla takmer o pol jenu na 77,50 JPY. „Na trhu kolovali v utorok chýry, že pri úrovni 140 JPY dôjde k intervencii na podporu jenu, a preto obchodníci realizovali zisky,“ povedal Adam Cribben, obchodník Credit Lyonnais v Londýne.
Ku koncu obchodného dňa sa popoludňajší rast dolára voči jenu zastavil. Dolár sa udržal na 138 JPY, ale nevykázal náznaky ochoty vzrásť na 140 JPY. Dolár ukončil obchodovanie v Európe voči marke so stratou 1 fenig na 1,7710/20 DEM.
Dolár vo štvrtok poklesol voči marke, zasiahnutý predajnou aktivitou obchodníkov, ktorí predávali britskú menu za marky v očakávaní, že nárast britských úrokových sadzieb bude pre dané obdobie posledným.
Prvý závan predajov libier za marky a doláre prišiel po tom, čo Bank of England zvýšila svoju kľúčovú diskontnú sadzbu o 0,25 % na 7,50 %. Čoskoro sa však na trhu objavili správy, podľa ktorých Británia nebude opäť zvyšovať sadzby v súvislosti s exportom z krajiny. Dolár sa nakoniec uzavrel na úrovni 1,7675 DEM/USD, keď poklesol zo stredajšej úrovne 1,7695 DEM/USD. Voči jenu poklesol zo 138,70 na 138,42 JPY/USD. Marku oživili správy, podľa ktorých nemecká ekonomika vzrástla v prvom kvartáli medziročne o 3,8 %. Je to najväčší medziročný nárast od spojenia východného a západného Nemecka v roku 1990. V piatok vzrástol dolár voči jenu na najvyššiu úroveň od júna 1991. Bol to druhý prípad v uplynulom týždni. Príčinou boli chýry na trhu o politickom škandále v Japonsku a o situácii v japonských finančných spoločnostiach. Podľa slov obchodníkov poklesol jen po prvý raz po objavení chýrov, že japonský premiér Rjútaro Hašimoto by mohol po škandále rezignovať. V tlači sa totiž vyskytli správy, že v časoch, keď bol Hašimoto ministrom financií, prijímal jeho tajomník neoprávnené platby od nemenovanej investičnej firmy. Dolár ukončil obchodovanie v Európe na úrovni 139,70 jenu, čo predstavuje rast zo štvrtkových uzatváracích 138,40 JPY, ale pokles z piatkového denného maxima (a súčasne 7-ročného maxima) 139,94 JPY. Voči nemeckej marke vzrástol dolár na úroveň 1,7742 DEM zo štvrtkových uzatváracích 1,7680 DEM.
Na jen mali negatívny vplyv aj správy, že ratingová agentúra Standard & Poor‘s uvažuje so znížením ratingu piatich japonských finančných firiem. Ako príčinu možného zníženia ratingu uviedla Standard & Poor‘s značné ohrozenie uvedených firiem voči prevádzkovým a finančným rizikám v ázijskom regióne.